SKLEP SCANDICONCEPT

wtorek, 21 marca 2017

Vintage ! Magia wnętrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pasje są częścią życia każdego niemal człowieka. Czynią je bogatszym, ciekawszym i inspirują do działań w innych kierunkach. Pasje! Bez nich życie byłoby dla nas... nudne. I smutne, dopowiada Karina. Naszą jedną z kilku pasji są  książki. Tak było i jest od lat. A od mniej więcej miesiąca, media torpedują nas informacjami o "spadku czytelnictwa w Polsce". Smutna konstatacja... Obie z Kariną zastanawiamy się dyskutując jednocześnie nad faktem, jakim są statystyki. Każda niemal informacja zaczyna się od słów " w roku bieżącym ilość przeczytanych książek spadła o X w stosunku do lat ubiegłych". Spoglądamy na nasze domowe biblioteki. Osobiście zazdroszczę Karinie jej porządku na półkach z książkami. Po każdych Świetach, uroczystościach, Imieninach, Urodzinach, Rocznicahc czy ślubach   ilość książek w domu jest większa. Mamy kilka ciekawych, topowych tytułów, ale są też śliczne albumy do oglądania w długie zimowe wieczory,  jak i tomiki poezji... Tej czarownej gry słów, które z lekkością piórka unoszą się w powietrzu... Tak jak przeczytany wiersz pozostaje lekkim w duszy czyniąc ja wrażliwszą na otaczający świat. Choć na chwilkę... Miłe to uczucie dać ponieść  się wodzom wyobraźni i grze słów tworzących piękny obraz dla zmysłów. Zapraszamy Was do bajkowych miejsc, gdzie można "zanurzyć" się wygodnie z książka lub zwyczajnie, usiąść i z podziwem spojrzeć na domowe biblioteki. Marzenie. W końcu po to je mamy by móc je czasem zrealizować, nieprawdaż:) Miłego dnia :)

                                                                                                                  zdjęcia. Elledekoration.se

poniedziałek, 20 marca 2017

Dom w Finlandii

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Minimalistyczny dom czyli wizyta w Finlandii, a ściślej w domu fińskim domku z pięnymi oknami niczym pejzażami.  Gdy patrzę we wnętrza domów blisko plaży, odnoszę nieodparte wrażenie, że byłam tam, że zmieniło się tylko kilka elementów w dekoracji i już. Ten subiektywny obraz wywołuje skojarzenie widoków z okien... Strzeliste sosny, piach, kamienie. Prostota wystroju takich domów jest moim zdaniem absolutnie na miejscu. Wyobraźcie sobie te kilogramy piasku jakie wiatr nadmuchuje z pobliskiej plaży albo osobiście wnosicie go na stopach czy w butach wchodząc do środka :). Elegancja, która wypływa z prostoty stylu w jakim został urządzony" Ech, prawda to. Spójrzcie na każdy z detali. Nie ma przypadku przy jego ekspozycji. Jest za to lekkość, swoboda i przestrzeń która cudownie współgra z miejsce gdzie stoi dom... I oczywiście top nr 1. Sauna fińska. Jak widać, nie tylko marzenie. Enyoj :) 
 
 
 
 
 
 
 


 
                                                                                                      zdjęcia :  Krista Kaltanen

czwartek, 16 marca 2017

Oh la-la...


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
To prawdziwa grata dla miłośników skandynavisk stil. Bajeczny świat, zwłaszcza dla wielbicieli  detali w jasnych wnętrzach. Bardzo dużo spokojnej radości dostarcza mi bycie w takim otoczeniu.  Biel, róż toupe, ceglasty, szarości i delikatny bakłażan w dodatkach w połączeniu z drewnem. I ten dywan !!! Czego trzeba więcej by odpocząć od zgiełku dnia codziennego i pośpiechu?  Ach, ta nordycka atmosfera... pełna zjawiskowości i równie surowa jak klimat. Pewnie i Was "dopadł" urok połączenia naturalnego drewna  z  kolorami natualnej prostoty płynącej wartkim nurtem brzegami ziemskich meandórw.  Surowa klasyka i prostota w łączeniu detali i minimalizm kolorystyczny. Czyli sprawdzona zasada "mniej znaczy więcej". Słowa są tu naprawdę zbędne... To jest wyjątkowe :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                               zdjęcia; femina

środa, 15 marca 2017

Zmiana w domu pożądana...


 
 
 
 
 
 
 
Na wiosnę trzeba poczekać jeszcze kilka dni... Natomiast trudno nie odświeżając oferty w sklpie dla Państwa gustów i potrzeb.  Jeszcze odzywa się "rozgardiasz" związany ze zmiana platformy na której jest aktualnie sklep, ale adres nie zmieniał sie nic a nic :) Zatem Nowości sukcesywanie wypełnianją sklepowe wnętrza i ufam, że z czesem i Państwa domy.  Ileż radości  i przyjemności jest w rozkładaniu tych wszystkich cudowności do wnętrz, pracowni, ogrodów czy tarasów !!! Zatem, proszę o wyrozumiałość. Ład i przejrzystość wrócą:) Propozycje ScandiConcept nadal oscylują wokół prosty i minimalizmu. Im mniej tym więcej, oto nasza zasada :) Choć z innej strony patrząc, minimalizm jest dość trudnym w "trzymaniu" się zasad i w cenie (czasem).  Asortyment oczywiście z Danii - kolejne zjawiska z metalu, szkła i drewna i nie tylko.  Kilka propozycji ECO czyli bambusowe miseczki,  sztućce, szczypce, drewniane talerze i tace, len, bawełna czy dywaniki z juty. To przecież podstawowe surowce z jakich słynie skandynawskie wzornictwo i duński funkcjonalizm.  Piękne są te wszystkie rzeczy.   Dzbany, dywany, poduchy, narzuty, ceramika, szkło, tace, latarnie, lampiony, lampy . Oj, wymieniać można długo, bowiem lista jest zacna. Na zdjęciach kilka pięknych aranżacji. Tak dla "spokojności" ducha przed zakupami w Scandiconcept na jakie zapraszam z...  kubeczkiem herbaty i oczywiście Osobą z którą  nam najlepiej.


>>>>>  klkinąć by zerknąć na NOWOŚCI w SCANDICONCEPT  
                           
 
                                                                    - 10 % House Doctor
 
 
 
 
 
                                                                                              zdjęcia: Thadesignwalker.tumbrl.com


poniedziałek, 13 marca 2017

Dzień milszy ze świecami,kwiatami i wspaniałym jedzeniem...
Malin Crepin jest aktorką. Mieszka z mężem dwiema Córeczkami w wieku 4 i 7 lat. nie małą rolę w Rodzina ma również  pies Acke. Mieszkają i żyją Sodermalm w Sztokholmie.  Podobnie jak wcześniej przezentowane w blogu Panie tak i Malin,  z powodu olbrzymiej ilości pracy jak i zaangażowania w nią ma poczucie winy w najważniejszej swojej życiowej a nie filomowej roli - w roli Matki.  Skąd My Polki to znamy ? :) Natomisat jeśli jest już w domu z Rodziną to " jestem całym swym jestestwem,  nie tylko ciałem, ale duszą i uwagą" Cały wywiad z Malin Crepin znajdziecie w Elle.se  Do bloga wybrałam kilka znaczących z mojego punktu widzenia i doświadczenia -  cennych przemyśleń. Oto one :

    Czy mozliwe jest zrównoważenie  życa rodzinnego i kariery zawodowej ?
Myślę, że możliwe jest znalezienie równowagi w braku równowagi.  Kiedy jestem w domu z moją rodziną, Jestem naprawdę,  istnieje. Dzieci wyjeżdżają ze mną prawie cały czas gdy pracuję i mam nadzieję, że będzie to inspirować je do realizacji własnych marzeń w życiu. Że staną się silne, niezależne i inspirujące. Czego więcej mogę chcieć?

Co Cię inspiruje?
Różne religie, historie,  ludzkie życie, które chcę opowiedzieć. I kolory, kształty i podróże. Kalifornia. Opuszczone domy. Stacje. Ruch. Rzeczy takie jak dźwięk kropli deszczu spadających na metalowy dach...  Ale niezależnie od wielu moich inspiracji, najlepszą rzeczą jest to,  by potrafić ją ( inspiracje ) podtrzymać. Inspiracja to tylko jeden oddech... 

Kiedy jesteś naprawdę szczęśliwa?
Kiedy po prostu życie płynie dalej. Kiedy mam równowagę w sobie. Kiedy dzieci śpią, szczęśliwe i zadowolone i kiedy sama czuję się zadowolona z mojej pracy.

Czego się boisz?
Największym strachem, nawet  nie do pomyślenia, to taki; że coś się stanie z moimi dziećmi. Moje lęki to też zwykłe nieporozumienia i opinie ludzi. Moja skóra jest zbyt cienki dla tego rodzaju rzeczy. Powinienem się hartować...

Czego nauczyły Cię dzieci ?
To, że w życiu nigdy nie będzie lepiej niż w tym właśnie momencie. Żeby nie gonić za szczęściem bo ono zwyczajnie jest.  
 
Jak odpoczywasz po ciężkim dniu  czy okresie ?
Nauczyłam się, że najlepiej po prostu przezyc te kilka trudnych dni . Przezyć. Walka nie zawsze pomaga, nauczyłam się, żeby te przykre emocje przechodziły przeze mnie. Nie zostawały we mnie Dostałam  dość siły, żeby poradzić sobie z trudnościam ponownie,  następnego dnia, lub następnego dnia po tym. Ale każdy dzień, dobry czy zły, jest milszy z zapalonymi świecami, świeżymi kwiatami i wspaniałym jedzeniem.
. 
                                                                                                            

                                                                                                              zdjęcia : Linda Alfvegren/Agent Bauer

sobota, 11 marca 2017

Szwedzkie piękno...Oto dom w Sztokhlomie z 1800 roku. Włąścielką jest  Carin Wester skandynawska projektantka mody. Nie o modzie jedak dziś tylko o mieszkaniu w którym żyje :) Od jasnych podłóg  na południu po sufity, dom jest skąpany w światle.  Jasno i przytulnioe. Dużo bieli ale i ciepła emanujacego z wenętrz. Mnie zwabiły wszelkie sztukaterie i piece ! Klasa minionej epoki i dzis jest Gwiazdą w domu :)  Szwedzkie piękno, którego niemożliwością jest nie kochać. Tak jak duet w postaci matki i córki Carin, Charlie.  Zatem zapraszam "na pokoje" :)


 
 

 

                                                                                                                zdjęcia:   Linda Alfvegren / Agent Bauer