SKLEP SCANDICONCEPT

poniedziałek, 21 listopada 2011

Dizajn dla dzieci

" Wraz z rozwojem dziecka, kształtuje się jego poczucie estetyki. Dostrzeganie piękna w przyrodzie, otoczeniu, w dziełach sztuki czy przedmiotach codziennego użytku jest nieocenioną wartością dla każdego dziecka”.

 


  


 

  Te przesłanie czy nawet motto przeczytałyśmy jakiś czasu temu. Przypadek sprawił, że dziś mamy wielką przyjemność zacząć pisać i dzielić się z Wami odkryciem do jakiego klucz nazywa się  disajndladzieci.pl Słowa wstępu Magdy i Sylwii najlepiej oddają cel. Potrzebę piękna i jego kształtowani już od najmłodszych lat. "Dizajn dla dzieci" jest miejscem gdzie pasjonatka tworzenia dziecięcych wnętrz Magda i znająca od podszewki skandynawski dizajn Sylwia, realizują swoje pasje wyszukując  przedmioty,  zaprojektowane specjalnie dla małego człowieka,  który w Dizajnie właśnie jest najważniejszy!
Magda od lat projektuje pokoje dla dzieci . Potrzeba otaczania swoich małych klientów dizajnerskimi  mebelkami, naklejkami i innymi cudami, przerodziła się w  kolekcjonowanie pięknych dodatków do wnętrz i  ideę sklepu w konsekwencji.
Sylwia mieszkając przez wiele lat w Danii oswoiła skandynawski styl, stała się fanką i znawczynią tematu. "W Polsce promuje design dla najmłodszych,  nie tylko z krajów skandynawskich".


 W disajndladzieci.pl dostępne są min. śliczne praktyczne mebelki o uniwersalnych możliwościach. Kto ma dzieci ten doskonale wie, że pociecha ma wprost niewyobrażalne możliwości twórcze choćby w temacie zwykłej kredki, a co dopiero mebla. My doświadczamy tego również. Gucio :) Mój wnuczek a synek Kariny... Na zdjęciach poniżej jest zrealizowany pomysł na projekt pokoju dla chłopca o określonych zainteresowaniach i z dużym temperamentem. 


Ten projekt pokoju odzwierciedla zainteresowania chłopca: przyroda, wspinaczka i hodowla roślinek. Na tapecie z zarysowanym kształtem drzewa znajdują się naukowe przekroje bakterii, liści, grzybów i inne ulubione ilustracje Janka. Kolorowe uchwyty do wspinaczki komponują się z tapetą dając efekt 3D. Drewniana drabinka wisi obok zielonej gablotki na przyrodnicze sprzęty i kolekcje. Ściana za biurkiem ma właściwości magnetyczne. Zabudowa nad łóżkiem jest biała i lekka, wykorzystuje każdy cm przestrzeni a  zielony zagłówek z kolorowymi guzikami ładnie wypełnia kąt do spania. I tal kraina ze snów Janka stałą się jego codzienną zielona rzeczywistością :)

                                                          zdjęcia : disajndladzieci.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz