Przejdź do głównej zawartości

Własny mix stylu Joanny Flyckt
Obie z Kariną lubimy zaglądać do różnych czasopism, katalogów i gazet w poszukiwaniu min. ciekawych historii. Nie dotyczą one tylko wyglądu mieszkań czy skandynawskich domów. Ciekawi są sami ludzie, osoby które tworzą te "nieziemskie klimaty". Jakiś czas temu pisałyśmy o rodzinie z Finlandii " Jak możemy pozwolić sobie na takie życie?" Dziś czas "zajrzeć" do szwedzkiej rodziny czyli Johanny Flyckt Gashi, jej męża Lulzi oraz trójki dzieci czyli : Elvina, Kevina, Nheo i Fanny - psiaka :) Cały areał jaki zamieszkują to "skromne" 150 metrów kwadratowych powierzchni. Dom, mimo wieloletniego istnienia i  tradycji pozostaje niemal niezmieniony. Pierwszy raz jego zdjęcia widziałyśmy jakieś ... 10 lat temu. Był mały, zniszczony i potrzeba dużo naprawdę pracy, żeby wyglądał jak wygląda obecnie. Oboje najbardziej cenili sobie i cenią lokalizację Rydboholms oraz "sąsiadów" czyli wodę i las... Nie dokonano większych zmian o czy wspomniałyśmy, a jedyne co budzi szczególną uwagę to to, że rozpoczęli remont wszystkich pomieszczeń jednocześnie. Jak im to się udało? Nie mam zielonego pojęcia. Na pewno świetna organizacja pracy !  I bardzo ważna kwestia - Joanna Flyckt jest bardzo znaną stylistką wnętrz w tym do czasopism, reklamy i tzw. privatpersone. Od lat wspólnie ze świetną fotograf Marii Eriksson tworzą cudowny tandem znany w całej Skandynawii. Uważam, że Europa należy już do tych Pań :) "Mamo, Ty znów wpadasz w przesadę" rzecze Karina sprowadzając mnie do realu :))) Ale jesteśmy w 100% przekonane, że zdjęcia jakie są poniżej widzieliście już wiele razy. Tak, to jeden i ten sam DOM.


                                                 zdjęcia : Marii Ericsson by Bolig

Komentarze

  1. Ja chcę tam zamieszkać:) Cudownie tam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem na Waszym blogu dosłownie przez chwilę...ale juz ujełyście mnie swoimi wpisami :) Dom Pani Joanny jest cudowny! Pozdrawiam serdecznie i obiecuje śledzić :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson