Przejdź do głównej zawartości

Mieszkanie kontynentalne w Sztokholmie


Od dłuższego czasu przeglądamy sterty katalogów. Ja, żeby wyczarować swój własny aranż w nowym domu. Karina by móc "dostrajać" już współgrające ze sobą detale w mieszkaniu. W każdym razie kolejny dzień przynosi nowe odkrycia i nowe pomysły. Kilka następnych, a inspirowanych solidnymi meblami, lampami czy sofami z ubiegłego stulecia znałyśmy w szwedzkim magazynie "Skona Hem". Jest w tym nieco klimatu z Nowego Jorku, trochę z Paryża trochę z Londynu. Ale sam dom jest w Sztokholmie, przy jednej z cichych malutkich uliczek jakich tam nie brakuje. To co zwraca w nim uwagę to kolory. Jasne, naturalne i spokojne.  Każdy mebel i detal jest dokładnie przemyślany przy aranżacji, aby stworzyć piękny i funkcjonalny dom jakim cała rodzina może cieszyć. I tutaj zacytujemy słowa właściciela, które są symbiotyczne z moimi doświadczeniami i wcześniejszym gustem. "W naszym ostatnim mieszkaniu, miałem dużo czerwieni. To daje energię, ale teraz czuję, że w domu pragniemy spokoju. Dlatego zdecydowałem się na stonowane kolory na ścianach i meblach. A dyskretny urok Bożego Narodzenia w naturalnych kolorach jest tak samo piękny jak czerwony".Apartament posiada przytulny i zachęcający hol wejściowy gdzie stoi  zabytkowa sofa. Zostaje mnóstwo wolnego miejsca na podłodze. Właściwie dlatego jest tam przestrzeń z miejscem na płaszcze i buty ukryte za ciężkimi zasłonami z przejściem na niewielki taras. Od strony dziedzińca są drzwi, które prowadzą na balkon. Meble i tkaniny, to właśnie te jasne szczegóły pozwalają, że ten szwedzki dom sprawia wrażenie kontynentalnego.

 

Czarny stół Parsons kontrastuje z krzesłami w stylu gustawiańskim oraz z żyrandolem rokoko.


Kuchnia jest otwarta z  nowo wybudowanymi szafkami  Carin & Carl. To jest styl, rozmarzyłam się. Dominuje w niej kolor kremowy. Krzesła w stylu rokoko i Gustawów. Wianki z mirty i gałęzie dodają jej subtelnego piękna.

Poznajecie? Klasyka komponowana z kanapą z naszej ulubionej i znanej w Polsce Ikei. Idealnie pasuje do kontynentalnego wnętrza.
I nie ma w tym mieszkaniu żadnej ekstrawagancji Bożego Narodzenia. Spokojna klasyka i umiar zawsze obronią się same :)

                                                         zdjęcia : Bergstrom Joakim


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson