Przejdź do głównej zawartości

Z duszą czy blichtrem


Jeżeli pada słowo Trylogia musi to być ... pierwsze skojarzenie Sienkiewicz, a potem Tolkien i jego "Władca Pierścieni". Być może narażę się fanom tolkienowskiej literatury  fantasy bowiem mam zamiar po raz trzeci ( zapewniam, że ostatni) wrócić do domu Johanny blogerki In My House. Ponieważ jestem zwolenniczką skandynawskiego styl życia i bycia tak łatwo "chłonę" wszystko co jasne, proste, nieskomplikowane. Coś co ma w sobie nutę przeszłości . Coś co ma Duszę, a nie sam blichtr. Piszę w pełni świadoma rozdziału jakby dwóch bytów. Być nie znaczy mieć i Mieć nie oznacza Być :) Nie mam nic przeciwko połączeniu obu bytów... osobiście jednak wybrałam rozdział odrębności. Podążam za własna intuicją, mądrymi wzorcami i mądrymi ludźmi. I trafiam na takie właśnie perełki jak zdjęcia poniżej. Za każdym z nich stoi człowiek. Każde z nich pokazuje przedmiotami wnętrze owego człowieka. Czasem patrząc na jakiś obrazek próbuję sobie "dopowiedzieć", a na pewno wyobrazić ową personę. Ładne przedmioty są po to aby cieszyć zmysły, aby wnosić poczucie piękna czyli wartość samą w sobie. Jednak żadna wartość nie pojawi się kiedy nie dostrzegam w związku z nią człowieka. Czy macie podobnie ? 

                                                                zdjęcia : Living  Agency

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson