Przejdź do głównej zawartości

Dotyk nieba czyli kolor niebieski
W tym roku jak cień chodzi za nami kolor niebieski od błękitu przez ultramarynę  po granat. Pisałyśmy już o tym kolorze, ale z nieskrywaną przyjemnością i uśmiechem na facjacie - wracamy w ten klimatyczny nastrój świata kolorów. I nie wiemy czy taka jest nasza wewnętrzna potrzeba, moda czy zwyczajnie zauroczenie się tym kolorem... Tu stawiamy  kropkę. Bowiem jesteśmy w nim najzwyczajniej zakochane. "Mamo, proszę mów za siebie.  Ja też lubię kolor niebieski, ale nie żeby w taki patos od razu uderzyć. Nie, żeby aż tak... " rzecze Karina. Też prawda:)  Ja natomiast nie stopuję swoich emocji i kontynuuję jak w transie zen... Uwielbiam na niego patrzeć, dotykać rzeczy w kolorze blue. Godzinami przesiaduję nam brzegiem morza, a gdy płynę łódką patrzę na jego różnorakie odcienie jakie ma woda morza bałtyckiego. Zamykam oczy i już przenoszę się na Lazurowe Wybrzeże skąd wymykam się i już jestem w swoich klimatach. Wyciągam rękę i z nieskrywaną przyjemnością dotykam dłonią zimnej wody Norweskich Fiordów.Jest Bajecznie dobrze i spokojnie.  Trzymam te obrazu natury w sobie ponieważ kierowana własną miłością do skandynawskiego stylu, po raz kolejny widzę nierozerwalny związek matki natury ze skandynawskim wzornictwem jakiego dziś ponownie kilka zdjęć zamieszczamy na blogu. Ten kolor jest również ukojeniem, kołysaniem, spokojem i ... niewerbalną formą wyrażania tęsknoty za czymś. Jest jak delikatny dotyk w niektórych białych przestrzeniach. Atrakcyjnie piękny i w zasadzie jeden uroczy mały niebieski element, przy którym każde miejsce ma już inny wygląd - wystarczy.


                                       zdjęcia: Lotta Agaton, Julia Hoersh, Pipa, Pinterest, flicr,

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson