Przejdź do głównej zawartości

Skandynawskie kino w Polsce
Po wczorajszym uroczystym otwarciu Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie czuję dziś wielką radość i spokój. Primo jestem zachwycona aplauzem publiczności jak i również dużym  zainteresowaniem filmem skandynawskim.  Wspomnę tutaj i licznym gronie Duńczyków czy Szwedów którzy od kilku lat stanowią zacną część publiczności. Secundo wysokim poziomem kultury gdzie min. nikt nie objadał się kukurydzą ani też nie popijał pepsi z kubka... I oczywiście ciekawość osób które przyszły zobaczyć dobre kino, a nie tylko być w kinie. Festiwal Filmów Skandynawskich w Darłowie potrwa do 22 lipca więc kilka dni fantastycznych emocji przede mną. A może ktoś w Was zechce dołączyć do licznego grona kinomanów będąc już nad polskim morzem w okolicy Darłowa? Zapraszam bo warto !!!

                                           
                                                 

                                                    reżyser duński Jacob  Dammas

  

"W Darłowie jestem każdego roku, w tym pierwszy raz udało mi się być na Festiwalu Filmów Skandynawskich. Uważam, że jest wydarzeniem bardzo oryginalnym, alternatywą dla tych, którzy poza plażą mają potrzebę zobaczenia czegoś więcej. Wyrażam podziw dla organizatorów tego przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że kolejne wakacje uda mi się zaplanować wraz z festiwalem. Jeżeli można prosić organizatorów, aby w przyszłym roku możliwie jak najszybciej ogłosili datę imprezy". To kilka słów od ubiegłorocznego gościa Festiwalu. Więcej rekomendacji chyba nie trzeba :)
                                             

         

                                   
                                 Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson