SKLEP SCANDICONCEPT

piątek, 31 sierpnia 2012

Zjawiskowa kuchnia Shaby Chic

Czas na zmiany. Czujemy to organoleptycznie, każdym zmysłem i częścią ciała. Pierwsze zwiastuny jesieni w postaci rzęsistego dżdżu, soczyście siąpiących kropli padającego "naturalnego zraszacza" czyli deszczu... Powoli czas na zmiany. Znacie to, prawda? Dziś przyszłyśmy z kopalnią pomysłów na wystrój kuchni w stylu shabby chic. Na naszych regałach jest sporo przedmiotów w tym stylu, więc stąd dzisiejsza propozycja. Wszyscy Producenci jakich asortyment jest na naszych półkach charakteryzują się min. takimi ciekawymi przedmiotami. Jest to styl w dekorowaniu wnętrz, w którym głównym punktem jest dekoracja starymi, naznaczonymi zębem czasu przedmiotami. Zestawia się meble nowe z mocno zniszczonymi eksponując na pierwszym planie te drugie. Shabby Chic jest swobodnym i wygodnym stylem dekorowania. Używa vintageowych dodatków, pastelowych kolorów i wygodnych mebli. Nie tylko Wam jak piszecie, mały kłopot sprawia rozróżnienie pięknych rzeczy w konkretnie określonym stylu. Przecież one się na siebie nakładają jak kreacje w szafach :) Rzecz w tym, że o ciuszkach rozmawiamy dużo więcej. Zatem wracamy to stylistyki. Czy to skandynawska, rustykalna, minimalistyczna czy może glomur albo właśnie shabby chic... Dzis kuchenne inspiracje tej ostatniej. A są to stare, koronkowe obrusy, miękkie i kwieciste materiały, drewniane meble nadszarpnięte zębem czasu, karnisze z kutego żelaza ze zwiewnymi firankami i świeże kwiaty. Wymieniłyśmy tylko niektóre elementy tego stylu który w 1996 roku nazwała Rachel Ashwell. Shabby Chic utrzymuje w równowadze eleganckie rzeczy ze starymi i przetartymi o czym już pisałyśmy. Błyszczące srebrne dodatki, malowane drewniane stoły, miękkie chodniki. Stonowana biel, kość słoniowa, wypłowiały szary, blady różowy i wyblakły zielony czy blady błękit są dominującymi kolorami tego stylu. Łatwość ułożenia takich przedmiotów doskonale sprawdza się w kuchni oczywiście. Ma być przede wszystkim ciepło i wygodnie. Czy jest? Sprawdźcie sami !!!
 
 
                                          Zdjecia: Malin, Joanna Flyckr, Skona Hem, Femina

5 komentarzy:

 1. Jedna w druga śliczna. Nie wiesz może gdzie można kupić takie czarne lampy ze zdjęcia pierwszego-są extra.
  Błagam zlikwiduj weryfikacje obrazkowa z bloga -wystawienie komentarza graniczy z cudem :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Lucy :) bardzo dziękuję. Obrazkowej weryfikacji już nie ma. Nie miałam czasu się wziąć za to... Paradoks w życiu :) Lampa? Wiem skąd jest i mogę Tobie taką zamówić. Dziękuję Pani bojowka również . Każdy komentarz daje mi poczucie więzi i świadomość , ze przestrzeń jest ludzka (w cyber-natłoku wszystkiego w sieci ) :))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne te kuchnie. Właśnie tam shabby sprawdza się idealnie. Ogólnie lubię też starocia i drewno.
  Pozdrawiam cieplutko
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Agnieszko. Idealne do natury człowieka :) Drewno i takie ciepłe wnętrza zwłaszcza, gdy leje jak z cebra (teraz). Pozdrawiam cieplutko:** Liliana

  OdpowiedzUsuń