SKLEP SCANDICONCEPT

czwartek, 27 września 2012

Mroczne Inspiracje Blomqista
Kilka ładnych lat temu w świecie wydawniczym i czytelniczym zrobiło się bardzo głośno w związku z pojawieniem się i publikacją słynnej na szwedzkim, później w całym świecie Trylogii pt. " Milenium" Steiga Larssona... Zdjęcia poniżej dla mnie są analogią  klimatu całej Trylogii, zaś stylista Hans Blomquist co ma wspólnego z powieścią :)? Tylko  zbieżność  nazwiska z głównym bohaterem,  Michelem Blomquist`em. Niemniej stylizacje na zdjęciach wyglądają mrocznie i ponuro jak sceny jakie czytając mogłam sobie  wyobrazić, a później obejrzeć podczas projekcji filmowej ten Mroczny Klimat Inspiracji. Z drugiej strony rzecz ujmując, Fachowcy branży stylistycznej twierdzą że, „ Blomquist jest dowodem na to jak można doskonale mieszać rzeczy, zabytkowe przedmioty, tkaniny czy faktury”. Dla mnie skromnej fanki jasnych kolorów i pomieszczeń jest to jedynie kolejny przykład na różnorodność gustów czy upodobań.  

                                                         zdjęcia agent Bauer

4 komentarze:

 1. Sciany zdecydowanie za ciemne i podloga wyglada bardzo niechlujnie ;)))
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurcze! Ja też zdecydowanie wolę jasne kolory we wnętrzu, ale to mnie zachwyciło! Te pędzle, lampa i drabina na czarnym tle wyglądają zjawiskowo.
  Pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam trillery kryminalne z półwyspu:)) teraz oglądam namiętnie Varga Veuma i Varesa...:)))) uwielbiam tych facetów!!! I wiesz, oni też są tacy "niechlujni" jak ta podłoga i w tym jest klucz... Te inspiracje już się przewijały gdzieś na blogach, wiesz, nawet mam wrażenie, że Tine im się poddała w tym sezonie. Wnętrza, w których nie sposób żyć, ale które stanowią ciekawe tło dla Ciekawych przedmiotów.
  Ściskam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje Kochane :) dzięki jawności mediów, para-mediów, intra-mediów, ...itp właśnie ta Mroczna Niedostępność jest i dla mnie samej - Ekscytującą >>>>

  OdpowiedzUsuń