SKLEP SCANDICONCEPT

niedziela, 4 listopada 2012

Dom z DusząOdkryłyśmy ten wspaniały dom Aji z Finlandii, w którym mieszka z Christianem i 4 wspaniałych chłopców. Dom jak dom, ale jakże nietypowy:) Ten jest dla nich "jak kolejne dziecko, które zainspirowało i prowadzi całą rodzinę do podejmowania nowych przygód i zdobywania cennych umiejętności" mówi Pani domu. Rodzina Aji od lat żyje w zgodzie z naturą, w twardo zakorzenionej skandynawskiej tradycji. Jednocześnie z zaletami, a nawet przywilejami  nowoczesnego stylu życia. Nie kryją, że oboje ciężko pracowali, aby zachowanie starych obyczajów mogło przerodzić się w wielką radość przy obecnym "rozwoju" starego domu... Zbudowany w 1860 roku jest oczywiście drewniany i jak na stary dom przystało, kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Mamy nadzieję, że po za domownikami mieszkają w nim tylko dobre duchy. Aja urządziła swoje urocze królestwo, naprawdę wyjątkowo. Piękny dom, piękna rodzina i piękna jest to historia, uwieczniona zdjęciami jakie postanowiłyśmy Wam pokazać. Miłość jaką darzą siebie i swój dom, przeplata się z historią recyklingu, mebli vintage oraz pobliskiego sklepiku. Zapraszamy więc do przeżycia wspólnie, tej nietuzinkowej podróży zatrzymanej w kadrze zdjęć! 


 Na zdjęciach widoczna jest  kuchnia, która, jak widać poniżej, jest obecnie  pokojem rodzinnym.  Kominek jest nowoczesny po rekonstrukcji podobny do tego w oryginalnym domu. Christian uwielbia miejsce przy kanapie. 

Gołym okiem widać, że nie jest to tylko miejsce jakim mieszka rodzina. Jest to prawdziwy, piękny dom z niepowtarzalną duszą. Widoczna jest dbałość o każdy szczegół, detal, miejsce położenia wszystkich przedmiotów. Ale co najważniejsze - wyczuwalna jest nawet ze zdjęć ta niepowtarzalna atmosfera, miłość i więzi jakie łączą zarówno Rodzinę jak i jej Dom.                                                             
                                                                                                                        zdjęcia : Aja Lund

5 komentarzy:

 1. Piękny i przestronny dom. Szczerze podziwiam pracę włożoną w jego stworzenie:))
  ***

  OdpowiedzUsuń
 2. wow! ta kuchnia i jadalnie. Nawet za 5 minut mogłabym tam pojechać:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Sympatyczna rodzinka i piękny dom;)

  OdpowiedzUsuń
 4. JA RÓWNIEŻ PODZIWIAM TE CIERPLIWOŚĆ, CIĘŻKĄ PRACĘ, WYRZECZENIA, DBAŁOŚĆ I WIELKIE PRZYWIĄZANIE DO PRZESZŁOŚCI JAKIE I W TEJ RODZINIE W SKANDI.... JEST. TA RODZINA TO MIŁOŚĆ. TA RODZINA TO PASJA. TA RODZINA TO WARTOŚCI W ŻYCIU O JAKI CO RAZ TRUDNIEJ :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odkryłam ten dom jakieś pół roku temu. Właściciele mają duszę szperaczy i są niezwykle otwarci na świat - poza tym te fantastyczne dzieci...! Wchodząc na ich blog, człowiek czuje się jak w domu:). Bardzo ich lubię:)

  OdpowiedzUsuń