Przejdź do głównej zawartości

Proste oświetlenie w różnych abażurachDziś wracamy do tematu lamp bowiem w stylu skandynawskim są całością z wnętrzem pełnym światła i udekorowane z prostotą. O lampach scandynavian stil literalnie "stało" w blogu już kilka razy min. dlatego, że jestem ich wierną fanką i uwielbiam je.  Oświetlenie w tym bezpretensjonalnym stylu jest oczywiście proste. Okrągłe metalowe lub szklane abażury, niewielkie metalowe lampki biurkowe, lampy sufitowe wyglądające jakby przed chwilą wisiały w warsztacie... Surowość i prostota jaka w małej części jest w scandiocncept.pl Tradycyjne duńskie, szwedzkie i norweskie domy zachwycają prostą architekturą, wygodą i funkcjonalnością. Przecież styl skandynawski nie jest kanonem zamkniętym i z radością "chłonie" nowoczesny design, wpływy z innych stron świata czy antyki. A same wnętrza można stworzyć przy stosunkowo niedużych wydatkach i to zarówno w wiejskiej chacie, jak i nowo wybudowanym apartamencie, czego wyrazem   min. niżej zamieszone zdjęcia.


  

 zdjcia: lantliv, Skohan Hem, Bloomngville, Printerest, Lina Ostling 

Komentarze

  1. Podobają mi się te czarne zwsajacxe lampy. Piękne wnętrza, chociaż każde w innym klimacie, lączy je jedno, biel, czerń , z dorobina drewna :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson