SKLEP SCANDICONCEPT

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Rama, ale nie hinduski Bóg
Ramom w szerokim znaczeniu tego słowa od obrazów począwszy, po zdjęcia czy ozdoby same w sobie,   poświęcamy dość mało i czasu i miejsca. Potwierdzam ten fakt sięgając do źródeł bibliograficznych zajmującym się ową tematyką. I czytam "... dzieła specjalistyczne z dziedziny sztuki zdobniczej wspominają o ramach tylko na marginesie meblarstwa, zaś monografiści malarstwa temat ten zazwyczaj pomijają w ogóle, ilustrując prace reprodukcjami obrazów bez oprawy..." Z obserwacji życia, w muzeach, domach czy w wielu innych miejscach widzimy jednak, że rama nierzadko bywa dziełem sztuki... Forma plastyczna oprawy dopełnia i podsumowuje styl, koloryt i nastrój, a niejednokrotnie wzbogaca również treść np. obrazu. jest kluczem zamykającym malarską kompozycję. A jaki to może być obraz podpowie już teraz wyobraźnia zwłaszcza, że ramy poniżej są naprawdę zjawiskowe                                                                                         zdjęcia: Hannah Osienna


 

8 komentarzy:

 1. Wspaniałe są te ramy, z tzw. duszą.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne i unikatowe. Czasem można "natknąć" sie na podobne na tzw. pchlich targach... Dla mnie bez szans bo najlepszy jest k/Częstochowy:) pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

   Usuń
 2. Przy takich ramach, w środku potrzeba niewiele. Przepiękne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? :))) Same w sobie sa SZTUKĄ <3

   Usuń
 3. takie ramy to by mi się przydały!
  ;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba :) Tylko miejsce dla nich być musi... Ale co tam. Piękno można tez podziwiać. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. piękne i ramy, i zdjęcia... Ten człowiek i ta szczerość..
  Ramę podobną posiadam, choć ciemną, więc z całą odpowiedzialnością mówię, że jest niezwykła, są niezwykłe takie rzeczy, które ktoś rzeźbi i tak pokazuje.

  Pozdrawiam serdecznie***

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerość twarzy ludzi którzy, życie w pocie czoła jest bezcenna i wyjątkowa Agnieszko :) Uwielbiam takie postaci i ich cudowne opowieści w prostocie słowa bez prostackich wy-mądrzeń ... Moja rama tez jest ciemna w niej grafika bardzo skromna. Rama jest SZTUKĄ. Pozdrawiam cieplutko.

   Usuń