SKLEP SCANDICONCEPT

sobota, 28 lutego 2015

Don`t give up

 Luty był dla Nas szczególnie długim miesiącem choć kalendarzowo ma tylko 28 dni. Przez te 4 tygodnie przeżyłam 2 poważne zabiegi ( dobrze, operacje) w efekcie których moje zdrowie jest w bardzo dobrej kondycji :) Stąd właśnie dziś myślałam sobie o czasie...  
8 lat temu  zostałam błędnie zdiagnozowana przez lekarzy i w efekcie błędu,  amputowano mi nogi. Paradoks życia. Coś tracisz, żeby zyskać móc coś, jeśli tylko dasz sobie szansę. To był pomysł Kariny, nie mój :) Sklep ScandiConcept. Wcześniejsza profesja, czyli dziennikarstwo to już nie moja bajka. Choć czasem... Ze względu na to, że zwyczajnie chodzę w protezach, to też i chodzę wolniej i żyję wolnej. A ta "robota" wymaga olbrzymiej kondycji. Piszę o tym właśnie dziś ponieważ osiem lata temu nic nie miało dla mnie sensu i znaczenia. Nie wiedziałam co mam robić ani jak żyć. Wszystko było nieznane z perspektywy wózka inwalidzkiego. Powoli zmieniałam w sobie świadomość, że już nigdy nie będę samodzielną osobą. Już nigdy nie zrobię tysięcy rzeczy jakie robiłam. Zliczałam te "już nigdy" i popadałam w coraz z większe przygnębienie. Gdy byłam totalnie zdołowana dzięki Kochanym ludziom, którzy nigdy we mnie nie zwątpili (Rodzina i przyjaciele, ale również dziewczyny z którymi nie widziałam się od lat) stał się cud ! Z dnia na dzień zaczęłam nabierać pogody ducha, ciężko pracując nad sobą. Kupiłam protezy i zaczęłam chodzić. Po prawie 1,5 roku wstałam z wózka! Największym jednak moim sukcesem była i jest mozolna, ale warta wysiłku praca nad sobą. Praca nad zmianą postrzegania świata , ludzi, siebie... Weryfikowanie podglądów jakie zwyczajnie ewoluują czy codzienne pokonywanie barier jakich w Polsce nie brakuje. Ponieważ wyjeżdżaliśmy z Rodziną w różne obszary Skandynawii, okiem dziennikarki spoglądałam na olbrzymi szacunek i troskę jaką tam darzy się osoby niepełnosprawne. To kolejny argument do powstania Scandiconcept. Pisze o tym również dlatego, żebyście czytając te słowa wiedzieli, że niezależnie od tego co się może zdarzyć i przydarzyć każdemu z nas przecież, życie idzie nadal do przodu i mimo wszystko warto wrócić w jego nurt... Jeśli są przy Was osoby niepełnosprawne, czasem wystarczy pomysł na założenie bloga, nawiązanie kontaktu, wyjście z domu i podjęcie walki o siebie. Bywa piekielnie trudno, ale czy wcześniej będąc całkiem zdrowa i sprawna nie miałam podobnych odczuć ? I kto z Was nie miewa takich dni ? Najważniejsza jest pogoda ducha. Nie zawsze przecież świeci słońce! Choć to z kwiatów na zdjęciu jest dla Was :)11 komentarzy:

 1. Lil, Twoja pogoda ducha, udziela mi się z każdym postem i każdym zdjęciem na Fb. Jesteś wielka i silna, masz w sobie piękno i okazujesz je światu. Jak dobrze, że dałaś sobie szansę :). Mam nadzieję,z e może jeszcze w tym roku wypijemy razem kawę :)
  Błędna diagnoza..., mój Boże...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewalajno :) Dziękuję za siłę w słowach. Ta też się liczy ! Nie przypuszczam, że we mnie drzemią takie pokłady energii, optymizmu i chęci miłego Życia :) Piękno dostałam w pakiecie genetycznym i dziękuję że je dostrzegłaś. masz je również w sobie. Kawa ? Mój Boże. Czas... Musi się znaleźć.

   Usuń
 2. najważniejsi są ludzie którymi się otaczamy ...to od nich my czerpiemy siłę ,ale też czasem oni odbierają nam siły .....miałaś szczęście w nieszczęściu ,że spotkałaś tych wartościowych ,cudnych......WSZYSTKIEGO DOBREGO ...p.s. termos się sprawdził na wyjeździe :)))pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, hej :) Dobieram raczej Ludzi a ludzi unikam :) tak, są tacy na optymalna dawkę pozytywnej energii z którymi płynie się przez życie i tacy którzy próbują pociągnąć za sobą w otchłań... Nie lubię tych drugich aczkolwiek rozumiem. I właśnie zrozumienie tych nieszczęśników daje mi siłę żeby mówić im - NIE ! Cudnie, że termos się sprawdził. Życze samych optymistów i mądrych Ludzi przy Tobie Moja droga.

   Usuń
 3. Dziękuję za ten piękne tekst i dziękuję za wszystkie piękne posty tu na ScandiConcept. Przpraszam za błędy po Polsku.
  Byłam trochę do tego przyzwyczajona, że oglądam tylko piękne zdjęcia tu. Dziś jednak zaczęłam czytać: Życzę Pani dużo światła, we wszystkim co Pani robi i dużo, duzo zdrowia.
  Angelika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Angeliko i Tobie także życzę dużo Miłości a w niej światła. Dużo zdrowia a w nim radości. Dla mnie to zaszczyt ze piszesz po polsku. Błędy ? Co z tego gdy ważne jest SERCE :) Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Łezka zakręciła mi się w oku…pięknie napisane ( wzruszająco i motywująco ) Wielki Szacunek…MS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję bardzo :) Ktoś powiedział, że łzy oczyszczają Dusze ! Płaczmy więc gdy jest wzruszenie, poruszenie, radość i szczęście ! Czujemy więc Żyjemy :)))

   Usuń
 5. To bardzo budujące co napisałaś :)
  Bardzo twarda z Ciebie Kobieta :) i mimo tylu trudnych chwil w życiu tak pozytywnie nastawiona :)
  To wspaniałe :)
  Trzymaj się cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Elle :) Tak sobie myślę że to właśnie dzięki trudnym chwilom nauczyłam się celebrować to co dobre i cenić to co daje życie. Pozytywne nastawienie do wielu spraw czyni je tylko sprawami do rozwiązania a nie kłopotami :) Również pozdrawiam cieplutko !

   Usuń
 6. Dobra, przyznam się: głupio mi.... zaglądałam do Ciebie, podziwiałam zdjęcia, trochę zazdrościłam sklepu, myślałam : fajne życie.... i po raz kolejny dostałam nauczkę, że nie wszytko jest takie, jak wygląda.. Dziękuję....

  OdpowiedzUsuń