Przejdź do głównej zawartości

Baśniowe ŚwiętaPytacie dlaczego w sklepie pojawiły się staromodne dzwoneczki i inne dekoracje świąteczne w rodem z "pocztówek sprzed wieku" :) Nie, żaden przypadek tylko świadomy wybór i sentyment do "starci" przemycanych legalnie przy okazji Świąt Bożego narodzenia. I tym samym właśnie Jan Christian Andersen został niejako przez nas "przywołany". Coroczne porządki w domowe bibliotece,  układanie książek na półkach i po raz kolejny z nostalgią sięgnęłam po "Baśnie" Andersena. Lniany grzbiet książki, lekko pożółkłe kartki, zapach starego papieru. Karina weszła do pokoju i bez słów "przeglądałyśmy" kilka ładnych lat z życia. Tak. Każda z tych bajek to jakaś chwila sprzed lat. Wieczorne czytanie. Wzruszenia i poruszenia. "Dziewczynka z zapałkami" czy "Królowa Śniegu" są już w pakiecie, w historii Naszych wspólnych wspomnień. Być może i Waszego życia? Kto ich nie zna, ma świetną okazję, żeby położyć pod choinką w Prezencie choćby samu sobie. I tak wspomnienia zawiodły nas do tych bajkowych retro zdjęć rodem z "Baśni" a tym samym do ScandiConcept,  gdzie są dzwoneczki w kolorze starego złota, porcelanowe jelonki w stylu retro czy ozdoby z papieru. A że czas nie stoi w miejscu stąd też i inne cudeńka idealnie komponujące w aurze baśniowych Świąt. 
 
                                                                                                               via. Bolig

Komentarze

  1. O tak, dokładam jeszcze "Dziadka do orzechów", którego obok "Królowej Śniegu" w tym okresie najchętniej czytamy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. podobno jeśli ktoś słyszy dzwoneczki, to odwiedza go dobry duch i trzeba złożyć ręce w miseczkę by nabrać trochę tego szczęścia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. pieknie ,Basnie Andersena uwielbiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson