Przejdź do głównej zawartości

Ponadczasowy wdzięk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
W ramach  antraktu wokół bożonarodzeniowych poczynań,  zatrzymałyśmy się na chwilę. Czasem tak zwyczajnie trzeba, żeby móc kontemplować czas, mijające chwile, sycić się aromatem domu w wirze przygotowywań czy zwyczajnie położyć rękę na dłoni Kochanej osoby.  Niemniej są takie zdjęcia,  gdy niezależnie od natężenia przeżyć czy intensywności dnia, nie można obok nich "przejść" obojętnie. Nie można zostawić ich wyłącznie dla siebie, bez podzielenia się z Wami takimi "perełkami".  Jak te kilka fotografii Frances Janisch . Pełne ponadczasowego wdzięku, subtelności, skrzętnie zatrzymanej kobiecej delikatności po kliknięciu w kliszę aparatu. Jestem pod wyjątkowym wrażeniem i zachwytem, wywołanym czy płynącym z ich uroku i prostoty  treści.  Stare, ręcznie robione serwetki.  Kunszt pracy ludzkich rąk. Cudowne, szykowne i takie kobiece. Powab i wdzięk ponadczasowy. A jak już wiecie, osobiście jestem propagatorką ręcznych robótek, stąd zatrzymują mnie takie arcy-dziełka w chwili, momencie, czy kadrze.  Może więc te czarowne zdjęcia zainspirują Was do podobnych poczynań? Kto wie.  
 
 
 
 
 
 
  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson