Przejdź do głównej zawartości

Sielskie i wiejskie domostwo

 
 
 
 
 
 
Oj zachmurzyło się nad morzem, zachmurzyło... Nic to, zważywszy na istotę nadmorskich wypadów czy spacerów w naszym życiu :) Gdy na plaży jestpochmurnie  i wieje wiatr uwidaczniają się inne jej uroki. Powab i czar,  pod którego wpływem pozostaje wierna i oddana już lat wiele. Ogromne przestrzenie gdzie jedynymi naszymi spotykanymi gośćmi są rybitwy, mewy i głaszczący Wiatr. Uszy pieści szum fal i schnących już nadmorskich traw, zaś same plaże w niczym nie przypomniają tych pozasłanianych tekstyliami. Plaża to plaża :) I  właśnie na przekór pogodzie i chłodom, zapraszamy do wiejskiego domku w Australii. Zbudowany w 1860 roku obecnie wygląda wyjątkowo majestatycznie. Jest własnością  projektanta wnętrz i stylisty Kali Cavanagh. Pięknie odrestaurowany z wystrojem "mieszanki" starych i nowych przedmiotów. Elementy vintage wpasowują się doskonale w ten starodawny klimat domu. Nie brakuje również  marmuru i metalu i jak widzę, poniekąd w kontraście z dawnym przepychem, naturalne drewno i płótna pięknie konweniują z całością.  Ech, nie ma to jak poczucie estetyki z wyczuciem stylu !!!  Wiejski  komfort w tego domu pozwolił właścicielowi "stworzyć idealne miejsce na weekendy i święta". P.S. W cytatach zamieściłam tekst przetłumaczony z oryginału. No i całkiem fajnie jest mieć taki dom na weekend :))) 
 
 
 
 

 
                                                                                                                   zdjęcia : Homelife

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson