Przejdź do głównej zawartości

Czas Adwentu czyli hiacynty i jodłowe gałęzie


Świeczniki adwentowe z czterema świeczkami już stoją. W naszych domach oczywiście również. Pierwsza niedziela Adwentu już za Nami...  Hiacynty i gałęzie modrzewiowe i  jodłowe są zatem dom jest gotowy do Adwentu. Tak przynajmniej jest u Nas i cieszymy się, że nie tylko :) Od kilku lat przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zaczynamy wraz z rozpoczęciem Adwentu. Oficjalnie wyciągamy ozdoby, kupujemy cebulki hiacyntów, przynosimy do domów różne gałęzie. Tak, już teraz. Muszą obeschnąć, ułożyć się w swojej strukturze drewna w zgoła innej temperaturze niż tak, jaka panuje na zewnątrz. Wyjątkowo miękko układają się gałązki z modrzewia z szyszkami. Są cudowne !!!  Odparowująca sól morska też ma wpływ na wygląd gałązek znalezionych dziś na plaży podczas spaceru.... Ale nie o tym dziś. Reasumując, świerk czy jodłą, białe czy czarne  świece, hiacynty i miedziane miski to nasze atrybuty od jakich zaczynamy magiczny czas - Grudzień aż do Świąt Bożego Narodzenia.  Poniżej zdjęcia gustownego domu w Szwecji

                                                                                                                         Zdjęcia: Femina

 

Komentarze

  1. Piękne wnętrza :) Totalnie w moim stylu, chociaż przydałoby się więcej świątecznych akcentów :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Leśne elementy we wnętrzu dodają atmosfery i przytulności.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson