Przejdź do głównej zawartości

Elegancja w stylu retro

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ten australijski dom  urządzony jest w bardzo prostym stylu. W ten sposób architektura mieszkania o pochyłych ścianach została wyeksponowana najlepiej jak tylko było to możliwe. Widać surowce jakich użyto przy aranżacji a ich jakość najładniej poniekąd "mebluje" takie wnętrza. Aby wejść do wnętrza domu mającego około 200 lat, należy pochylić głowę, żeby po prostu nie uderzyć się o niską ościeżnicę. I jak mówi jego właścicielka "Ludzie zawsze są zaskoczeni, kiedy przychodzą do domu. Chcieliśmy nieco kanciasty styl wnętrza domu. Z zewnątrz tego nie widać ". I kilka szczegółów dotyczących wystroju wnętrza. Otóż ten piękny dywan jak widzicie prezentuje się doskonale. Meble świetnie konweniują z diamentowym żyrandolem. Lampa ścienna wynurza się zjawiskowo. Tak oto powstał  minimalistyczny wystrój z elegancją w stylu retro od podłóg aż po sufity z dominacja szwedzkiego funkcjonalizmu :)

                                                                                                          zdjęcia; Whitte Room

Komentarze

  1. Retro podoba mi się na pewno bardziej niż skandynawski, który jest już tak powszechny, że aż nudny. Bardzo ładne zdjęcia :) - jestem na tak

    OdpowiedzUsuń
  2. Oglądam wystrój tego domu i jestem zachwycona. Idealnie pasują tutaj szarości i biel. Nie wyobrażam sobie innej kolorystyki. W sypialny trochę panuje artystyczny nieład ale i tak każdy element ze sobą współgra. Super inspiracja!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson