Przejdź do głównej zawartości

Home by the Sea

 

Zadziwiające jest to, że ilekroć patrzę we wnętrza domów blisko plaży, odnoszę nieodparte wrażenie, że byłam tam, że zmieniło się tylko kilka elementów w dekoracji i już. Ten subiektywny obraz wywołuje skojarzenie widoków z okien... Plaże, piach, kamienie. Prostota wystroju takich domów jest moim zdaniem absolutnie na miejscu. Wyobraźcie sobie te kilogramy piasku jakie wiatr nadmuchuje z pobliskiej plaży albo osobiście wnosicie go na stopach czy w butach wchodząc do środka :) - "Mamo, ależ jesteś małostkowa, -prostuje moje pragmatyczne podejście do codzienności Karina. - Jest w tym domu tyle pięknych rzeczy, tyle miejsca na zachwyt jaki budzi choćby widok z jego obu stron. Ten sam dom, a dwa tak różne pejzaże. Elegancja, która wypływa z prostoty stylu w jakim został urządzony". Ech, prawda to. Spójrzcie na każdy z detali. Nie ma przypadku przy jego ekspozycji. Jest za to lekkość, swoboda i przestrzeń która cudownie współgra z miejsce gdzie stoi dom.  Tajemnica tkwi w kilku istotnych faktach. Primo, właścicielką domu jest Anne Matte, która to, kupiła dom od rodziców w Skiveren między Skagen i Hirtshals w roku 1964.  Od tego czasu każde wakacje pędza właśnie tam z rodziną oraz przyjaciółmi. Anne jest architektką więc ten 120 metrowy dom, zaprojektowany w 1940 roku przez architekta Eigil Hartvig Rasmussena,  jest w doprawdy w  "dobrych rękach". Jak mówi właścicielka " Kiedy pracuję w Kopenhadze,  a wiem, że rodzina jest tutaj, grzechem byłoby nie wsiąść do samolotu i nie przylecieć do nich. Bo kiedy jesteśmy wszyscy razem tutaj to czuję się tak jakbym szła do nieba".  To kolory natury czyli szary, lyme trawa, piasek oraz zapachy z igieł sosny i morza...Sufity i okna, podobnie jak i szafy są z drewna tekowego, czyli drewna o najwyższej twardości. Dom wyposażony jest niemal w całości z rzeczy, które mają historię. Coś zostało nabyte lub odziedziczone po  rodzinie lub przyjaciołach. Coś jest oczyszczone, a coś innego sprezentowane przez sąsiada, od którego z kolei dostała drzwi. Motto w urządzaniu domu jest proste " Wszystko ma być miękkie w dotyku i ma "grać" w tych samych odcieniach jak morze. I tak rzeczywiście jest.                                                                                                                     zdjęcia : Bolig 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson