środa, 10 lipca 2019

Mix Old & New

Przebudowa starych budynków czy zabudowań do celów mieszkaniowych zawsze jest bardzo trudnym zadaniem. Pisłałam o tym w blogu juz kilkukrotnie. Wyposażenie wnętrza to już finał. Na początek ściana w postaci zadbania  o zachowanie szczegółw arhitektury zgdonie z wymogami architekta zabytków. Droga przez meke. Zachowanie wysokości,  szczegółów konstrukcyji, renowacja, która kosztami przewyższa niejednokrotnie budżet ludzi, którzy mają zamieszkać w takim właśnie domu. Niemniej finalnie efekt jest piorunujący. Porażający. Piekny i niepowtarzalny. Tak sobie myślę, że gdyby nie  Pasjonaci, wielu wspaniałych domow dawnonie byłoby na ziemii. Uległby znoiszczeniu i zapomnieniu. Przeminęłby w czasie a jak widać, realnie maja się światnie jak choćby dom pokazany Państwu poniżej. 

                                                                                       Photo : Johan Lundberg

1 komentarz:

  1. Ciekawe pomieszczenia! Ja zawsze, gdy mijam budynek o nietypowej budowie zawsze zastanawiam się, jak wygląda jego wnętrze, albo jako mogłoby wyglądać, gdyby trafiło w dobre ręce :)

    OdpowiedzUsuń

Dom niebanalny to neorustykalny

      W blogu czas na stały, coroczny cykl, tour po letnich wnętrzach rezydencjach. : skandynawskich, rustykalnych , francuskich i...