wtorek, 6 sierpnia 2019

Genialna prostota

 
  
 
Zbudowany w 1802 roku klasyczny domek z widokiem na szczyt w Provincetown, w Nowej Anglii  miał wszystko, czego pewne małżeństwo, Ezra Block i Jimmy Hung szukali w nadmorskim odosobnieniu. Dom na uboczu (w uroczym, brukowanym pasie ostryg ), obfity ogród kwiatowy i warzywny oraz wolnostojąca szopa na tyle duża, aby pomieścić letnie imprezy. Co najważniejsze, dom oferował nieskażony urok Nowej Anglii.

„Wkrótce po przeprowadzce” - wspomina Ezra - „Jimmy zauważył, że nasz mały dom był tak„ wyjątkowy ”. Jako architekt widziałam, że prawie każdy dom na naszej ulicy był kiedyś dokładnie taki sam jak nasz , ale większość z nich została zburzona  lub rozbudowana w sposób, który ukrywał ich prostą prawdę. ”Uhonorowanie i wzmocnienie tej prostej postaci stało się centralnym założeniem koncepcji pary. Dołączycie do  na wycieczkę ? :)
 
 
 
  
 
Chociaż poprzedni właściciele byli powściągliwi w swoich remontach, pozostawili jedną katastrofalną spuściznę, której Jimmy i Ezra nie odkryli aż do przeprowadzki. „Podczas gdy Jimmy rozpakowywał się, a ja robiłam kanapki, zaczęłam czuć się przeziębiona” - wspomina Ezra. „Wiedzieliśmy, że poprzedni właściciele mieli koty, a moje alergie są dość poważne, ale założyliśmy, że dokładne czyszczenie wystarczy. Jak się okazało, musiałam ewakuować się z domu. Być może incydent w zdrowotnej sytuacji  zmusił parę do naciśnięcia przycisku pauzy, pozwalając im na dostosowanie palety, ponieważ świeże wykończenia zostały zastosowane na każdej powierzchni domu.
 
 
 


 

 
                       Photo : Remodelista

1 komentarz:

  1. Biel, czerń i naturalne drewno - to jest to, czego czasami człowiek potrzebuje, aby móc się wyciszyć i odpocząć :) Tak zaaranżowane pomieszczenia z pewnością to ułatwiają.

    OdpowiedzUsuń

Dom na wyspie Pipi

  Co ma wspó l nego Gotlandia z Wikingami skoro znanym jest powszechnie fakt, ż e nie Szwecja tylko D ania była Ojczy zn ą Wikin gów :)...