Przejdź do głównej zawartości

Genialna prostota

 
  
 
Zbudowany w 1802 roku klasyczny domek z widokiem na szczyt w Provincetown, w Nowej Anglii  miał wszystko, czego pewne małżeństwo, Ezra Block i Jimmy Hung szukali w nadmorskim odosobnieniu. Dom na uboczu (w uroczym, brukowanym pasie ostryg ), obfity ogród kwiatowy i warzywny oraz wolnostojąca szopa na tyle duża, aby pomieścić letnie imprezy. Co najważniejsze, dom oferował nieskażony urok Nowej Anglii.

„Wkrótce po przeprowadzce” - wspomina Ezra - „Jimmy zauważył, że nasz mały dom był tak„ wyjątkowy ”. Jako architekt widziałam, że prawie każdy dom na naszej ulicy był kiedyś dokładnie taki sam jak nasz , ale większość z nich została zburzona  lub rozbudowana w sposób, który ukrywał ich prostą prawdę. ”Uhonorowanie i wzmocnienie tej prostej postaci stało się centralnym założeniem koncepcji pary. Dołączycie do  na wycieczkę ? :)
 
 
 
  
 
Chociaż poprzedni właściciele byli powściągliwi w swoich remontach, pozostawili jedną katastrofalną spuściznę, której Jimmy i Ezra nie odkryli aż do przeprowadzki. „Podczas gdy Jimmy rozpakowywał się, a ja robiłam kanapki, zaczęłam czuć się przeziębiona” - wspomina Ezra. „Wiedzieliśmy, że poprzedni właściciele mieli koty, a moje alergie są dość poważne, ale założyliśmy, że dokładne czyszczenie wystarczy. Jak się okazało, musiałam ewakuować się z domu. Być może incydent w zdrowotnej sytuacji  zmusił parę do naciśnięcia przycisku pauzy, pozwalając im na dostosowanie palety, ponieważ świeże wykończenia zostały zastosowane na każdej powierzchni domu.
 
 
 


 

 
                       Photo : Remodelista

Komentarze

  1. Biel, czerń i naturalne drewno - to jest to, czego czasami człowiek potrzebuje, aby móc się wyciszyć i odpocząć :) Tak zaaranżowane pomieszczenia z pewnością to ułatwiają.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson