Przejdź do głównej zawartości

Serce domu

Jasne, że to kuchnia :) Oczywiście może to też być salon, a dla kogoś innego weranda lub ogród zimowy. Nie przeczę. Jednak teraz, gdy za nami  kilka wspólnych, pracowitych dni to miejscem, ba , spoiwem wspólnych chwil jest i była celebra przygotowania i smakowań  dzieł z kuchennej palety potraw. Jakie są kuchnie? W moim życie było ich kilka. Pierwsza jest  okruszkiem w pamięci... Jest to wiejska kuchnia. Z piecem chlebowym, wodą przynoszoną z głębokiej studni i skrzętnie dozowanej. Wiadra były bardzo ciężkie :) Takie tam wspominki... Później były i otwarte na dom i zamknięte na dom. Była nawet wyspa kuchenna. Ale były też  kuchenki gazowe i płyty indukcyjne. Różne meble i różne dodatki. Kwintesencją łączącą wszystkie moje - nasze kuchnie jest  atmosfera. Ten  śmiech znad stołu lub fochy znad talerza z zupą pomidorową. Ale też oblizywanie palca z makutry pełnej ciasta. Czasem ...przypalone drożdżowe. Obecnie tak dużo jest treści, zdjęć czy wytwornych artykułów na temat zasad urządzania kuchni. Sposobów jej aranżu. Niemal jak spod lupy wyraziście wnurzają się wszystkie kontrasty aby współgrać w pełni. Pełno sprzętów i przedmiotów a tak mało w nich Ludzi... A może tylko Nam się tak wydaje ;)

                                                                   
                                                                zdjęcia : Flikr i timbrl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson