Przejdź do głównej zawartości

Skandynawskie palarnie

  

Jest takie stwierdzenie, że najlepszą kawę można kupić w krajach nordyckich, a spośród nich fin du fin jest ta z Oslo. A dokładnie ta palona w kawiarni Tim`a Wendelboe`a. I ją właśnie zamówiła Karina w prezencie dla mnie, największego kawosza. Kim jest Tim i skąd w Oslo najlepsze palarnie kawy na świecie? Otóż Tim Wendlboe to Mistrz Świata Baristów. W lipcu 2007 roku założył własny Bar Espresso w Grunerlokka w Oslo. Tam też importuje, pali i sprzedaje wysokiej jakości kawy. Jak dowiedziałyśmy się z artykułu w New York Times, Tim mawia że "różne kawy są do siebie uderzająco podobne. Przeciętne kawy są bardzo przeciętne. Ale wspaniałe kawy są po prostu epickie". Żadne wielka filozofia ani nawet nie poezja. Choć ta druga w smaku na pewno :)  Może to dziwne, ale w Coffee Tim stoją tylko trzy fotele, a ścisłej trzy miejsca siedzące. Wszyscy którzy przychodzą na kawę do Tima widzą jak się ją pali, parzy i podaje, wszystko przed ich oczami. Poniżej kilka zdjęć tej zaskakującej, malutkiej i genialnej kawiarni w Oslo w Norwegii, do której może uda nam się kiedyś dotrzeć.


 


To logo jest rozpoznawalne przez wszystkich baristów w świecie. Zarówno w Londynie, Rzymie czy Nowym Yorku znawcy kawy i nie tylko bezbłędnie wskażą na mapie Norwegię a tam Oslo z Tim Wendelboe Coffee.

                                                zdjęcia : New York Times

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson