SKLEP SCANDICONCEPT

sobota, 4 lutego 2012

Styl życia Joanny Laajisto

I mamy zimę. Taką z prawdziwego zdarzenia. Dziś w pasie nadmorskim zagościła na dobre Królowa Śniegu. Z nieba ciężko opadają wielkie płatki śniego, ale za to mróz jakby mniejszy :) Biel zza okna jest kompatybilna z kolorem wnętrz o jakich poniżej... Jakie to szczęście, że Emma pisze blog. Dzięki niej możemy dotrzeć do ciekawych postaci w Skandynawii. "Ma bliżej" - śmieje się. "Mamo, proszę Cię" - rzuca Karina i wymownie  patrzy w moja stronę.... Nie lubi odautorskich obrazów czy odkryć. Zresztą ja też. Wracamy do sedna tematu. A są to ciekawi ludzie i ich sposób życia jaki, dzięki Emmie mamy przyjemność poznawać. Dziś to jest architekt wnętrz  Joanna Laajisto. Jej styl życia podsumowuje obecne  trendy w światowym designie. Białe ściany, sklejka, czarne detale, ceramika, metal i ich kombinacje w stylu japońskim i skandynawskim. Minimalistycznie i w myśl zasady "Im mniej tym więcej". Zapraszamy Was do ekskluzywnego zwiedzania domu Joanny w Helsinkach! Joanna i jej mąż fotograf  Mikko Ryhänen odnowili  całość w ubiegłym roku, a następnie Mikko zrobił te zdjęcia. Niektóre z nich zostały opublikowane w Finlandii w magazynie Glorian koti. Później w wersji on-line pojawiły się na blogu Emmy. My natomiast pokazujemy je za jej pośrednictwem, ściśle trzymając się reguł i praw autorskich. I jeszcze jedno !!! Nie bez znaczenia są wymienione nazwiska stylistów, architektów czy fotografa. Dość często "padamy ofiarą" dezinformacji o autorze zdjęć lub miejscu ich publikacji. Jedno zdjęcie czasem ma kliku autorów... Można się w tym pogubić. Dziękujemy Emma, że możemy pokazać takie wnętrza dzięki Tobie :)

                                                      Miłego weekendu !!!

                                     
                                                zdjęcia :  Mikko Ryhanen by Emma`s

2 komentarze:

  1. Wygląda rzeczywiście nieziemsko. Tylko czy równie bajecznie tam się mieszka. Swoją drogą białe może być tez praktyczne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wbrew powszechnej opinii białe wnętrza są szalenie praktyczne, łatwe w utrzymaniu no i popostu najładniejsze... ScandiConcept / WhiteConcept :)

    OdpowiedzUsuń