Przejdź do głównej zawartości

Lekko, miło i jasno czyli marynistyka w domu

Gdy czegoś mi brakuje to od razu wiem, że jest to brak widoku morza. O tej porze roku min. raz w tygodniu jestem nad jego brzegiem lub spaceruję w " bezludziu" po promenadzie, gdy wieje wiatr. Jednak kiedy mam chwile wolnego i mogę popłynąć łódką, wówczas świat zmienia swoje oblicze. Tak było w weekend.  Żywioły w postaci wiatru, wody i słońca napędzają mnie do działania i dodają sił. Nie zmieniam przy tej okazji swojego wnętrza w domu na stricte marynistyczne... Co to to nie :) Zresztą Karina ma bardzo podobnie. Niemniej dziś kilka propozycji dla fanów nie tylko frutti di mare. 
Znawcy tematu twierdzą, że najważniejsze jest, żeby zwracać uwagę na szczegóły. Na przykład duża dekoracyjna kotwica. Jeśli dopisze Wam szczęście podczas nadmorskich spacerów możecie znaleźć prawdziwą;) Taka będzie wyglądać  jeszcze lepiej. Albo mały drewniany jacht ( osobiście nie lubię takich dekoracji) jest także bardzo charakterystycznym elementem. Na pewno tańsze rzeczy będą korale. Nie kupujcie tych prawdziwych!!! O zgrozo! Jak szybko giną Rafy Koralowe. Całą resztę w postaci  kamieni czy drewna  można znaleźć na plaży. Również muszle  na sznurku to świetny pomysł. 


 
                                                                            
                                                                zdjęcia : Period Living

 

Komentarze

  1. Bardzo lubię styl nautical. Staram się wprowadzać pewne elementy w swoje otoczenie i na pewno się tymi aranżacjami zainspiruję. Ogromnie ciekawy blog:) czemu ja tu wcześniej nie trafiłam?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy bardzo. To miłe, że jest taki odbiór bloga. Jesteśmy od niedawna w cyberprzestrzeni i stąd pewnie się jeszcze nie spotkałyśmy. Pozdrawiam ciepło.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson