Przejdź do głównej zawartości

Wiosna, ach to TyI nadeszła wiosna. Spokojnie, bez nadęcia, bez fanfar i krzyków. Wiosna, czyli ten moment w którym budzi się do życia wszystko i wszyscy. W podwójnie przyjemny sposób odebrałam jej przyjście. Primo, czułam wewnętrzny spokój i takąż też radość. I secundo, miałam poczucie ulgi, że nie jestem zaprzęgnięta w pośpiech, jakiś dziwaczny bieg ku... lepszemu jutro. Z doświadczenia wiem, że na dłuższą metę i tak nikt nie daje rady więc po co miałabym powielać coś co znam :) Tej wiosny czeka mnie nowe wezwanie nad jakim już troszkę pracuję. Mam do zrobienia nasz taras... Skłamałabym twierdząc, że wiem co, gdzie czy kiedy należy posadzić czy posiać. Jakie rośliny są w synchronie z innymi. Przyznaję się otwarcie, że czytam o czymś bardzo przyjemnym, choć niekoniecznie do końca przeze mnie ogarnianym. Na regałach scandiconcept pojawią się zaraz nowe akcesoria do domu i ogrodu, patio czy tarasu. Cynkowe doniczki, emaliowane doniczki, kosze, ceramika. Miałam pomysł zakupu drewnianych skrzyń . W życiu!  Zaraz rozejdą się od wilgoci i innych czynników klimatycznych. Wiedza nabyta podczas eskapad do Danii przydaje się czasem. Wiosnę zatem przywitałam w przyjemnym mieszaniu różnymi gatunkami ziem czyli gleby. Kupione wcześniej w sklepie ogrodniczym rośliny szybko znajdą swoje nowe miejsce. Dobrze, że te które mam w domu, wdzięcznie rosną :) Pełna nadziei patrzę na kilka pomysłów poniżej. Wydają się być inspirujące...
                                               
                                                     zdjęcia: radostina, lamainsondang, tumbr

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson