Przejdź do głównej zawartości

Szlif vintage w Sztokholmie

Z cebulek posadzonych w domu żonkili, wdzięcznie uśmiechają się młodziutkie pędy... Takie pierwsze domowe przygotowania do nadchodzących świąt. Mamy jeszcze trochę  czasu, ale obiecujemy, że od poniedziałku znajdziecie na blogu kilka pomysłów związanych z przygotowaniem świątecznego stołu i domu w ramach tzw. zdolności własnych czyli "zrób to sama". A dziś odwiedziłyśmy pewne tajemne miejsce... Pochodzi z ubiegłego stulecia, jest naprawdę nieduże. To szwedzkie mieszkanie w Sztokholmie. Ma 59 metrów kwadratowych, budynek w jakim się znajduje pochodzi z zeszłego wieku. Właśnie dlatego po ostatnim remoncie, gdzie projektant zachował "ząb minionego czasu", w nowym aranżu jest naprawdę zjawiskowe. Szeroki, praktyczny i bardzo duży przedpokój prowadzi wprost do salonu. Klasyczna kuchnia została wdzięcznie połączona z jadalnią w klimacie vintage (nasz ulubiony). Marmurowe blaty dodają klasy i świadczą o łatwości utrzymania w przeciwieństwie do "cieplejszych", drewnianych. Wiem o czym piszę, ponieważ różnice znam z autopsji:) Wygodne łóżko w przytulnej sypialni z której można swobodnie wejść do garderoby. Fantastyczne! A łazienka chociaż nieduża jest bardzo praktycznie urządzona. Czyli "po szwedzku". A`propos, tabliczka BATH jest dostępna na naszych regałach. I jeszcze jedno. Nie piszemy o szczegółach w postaci podłóg, drzwi, lamp, stołów, skrzyni, szaf, kanapy, krzeseł itd. Zdjęcia obrazują ich urok, a słowa będą jedynie naszym subiektywnym opisem tego co przed oczyma :)
 zdjęcia : Skeppsholmen.se


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson