Przejdź do głównej zawartości

Tanie eksperymentowanie w domu

 Dziś chciałybyśmy zaproponować Wam mały eksperyment. Sprawdzałyśmy więc nie jest to pomysł w tzw. ciemno. Baza pozostaje bez zmian, a zmianie ulegają tylko np. poszewki na poduchy, kwiaty w wazonie czy serwetki na ławie. Na pierwszym zdjęciu widoczne jest to samo wnętrze, ale "ubrane" w inne kolorystycznie dodatki. Karina od lat hołduje starej skandynawskiej zasadzie "Im mniej tym więcej" co w praktyce oznacza,  że baza w domu jest stała (np.meble), natomiast częsta zmiana aranżacji i wyglądu wnętrza jest możliwa dzięki zmianie... samych dodatków. Bywa, że są to tylko kolory. Ja zaś, jako że pochodzę z czasów Pokolenia "Hybrydowego", podążam za nią i poniekąd "przystosowałam" się do właśnie prostego stylu życia. Winnam Wam jeszcze objaśnienie słowa "hybryda" w znaczeniu pokoleniowym. Otóż jest to nazwa przypisywana osobom które mają +40 i zostały wychowane tylko na książkach w przeciwieństwie do młodszej generacji:) Całkiem to sympatycznie brzmi jak istnieje zdrowy dystans do siebie. Ale wracam do zasad w dekorowaniu domu.


A tutaj zmiana na blue kolor. Naocznie widać co może barwa. Nie trzeba wielkich nakładów finansowych, gdy wyobraźnia jest bogata. Prawda:)

                                                                zdjęcia: Stylizimo


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson