Przejdź do głównej zawartości

Domy z Serca

Kiedy dekorujemy nasze domy wkładamy w to serce. To ważne. Dekorowanie domu na święta czy stołu do śniadania nie jest przypadkiem. U nas jest to proces. Wymaga przede wszystkim czasu i przemyśleń, czego przykładem są nasze wcześniejsze Wielkanocne Inspiracje zamieszczone na blogu. Ktoś napisał, że "Dekorowanie czegokolwiek jest jak miłość. A do miłości potrzebny jest czas". Hmm, myślę że jest to bardzo właściwe porównanie. Staramy się wykorzystać każdy zakątek, każdy pokój w domu jaki można zamienić w "świąteczny raj". A kiedy przychodzą święta - każdy z domowników, każdy gość w naszym domu jest oczarowany wystrojem nad którym jednak dominuje atmosfera serdeczności, życzliwości, zrozumienia i Miłości. Fundamenty tej ostatniej są postawione na wspólnie przeżytych latach:) Osobliwy klimat każdych świąt przynoszą też przygotowania w postaci zakupów, dekorowania, gotowania które dla nas bywa jak poezja. Wszystko zależy od nadania im właściwego znaczenia. Mamy pomysł na dekoracje, wszystkie dodatki już są  przygotowane. W  kuchni, w doniczkach na parapecie dorasta pszenica i rzeżucha, a w najbliższy piątek starsza Pani na ryneczku będzie czekać na nas z górą świeżych jaj... Już widzę te pisanki i pyszne baby wielkanocne. Te przesłodkie polskie mazurki i lukrowe baranki na stole... Dzis przyniosłyśmy garść pomysłów na dekorację stołu, kąciaka w jakim spędzać możne dużo czasu. Kilka zdjęć z bukietami kwiatów czy pisanek jakie mogą być na wielkanocnym stole. Patrząc na te "dzieła" uśmiechamy się obie i obie doskonale wiemy ile przed nami jeszcze pracy. Mamy szczęście -  kochamy to:)                                
                                    zdjęcia: Skona hem, Maria Steeward, Radostina, Rita Vinkler, me&alice photography

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson