Przejdź do głównej zawartości

Bajkowy domek cottage w Szwecji


Świetny pomysł na letni dom gdzie wokół wszystko jest zielone i piękne jak na tę porę roku przystało. Białe wnętrza, białe dodatki, jasna podłoga z sosny. Biel "przełamana" stosownymi kolorami. Jeden docor w koralowym kolorze cuda zdziałać może:) Te piękne zabytkowe meble są po renowacji i gdy patrze na nie widzę elegancję i przytulność tego miejsca. Minimalizm w sypialni kolejny raz pokazuje swoje oblicze:) Co to znaczy? Często widzę wnętrza w jakich prócz mebli nie ma nic. Jak tam żyć, pytam siebie. A tu ? Proszę  jest umiar we wszystkim bez wyjątku, ale nie ma ascezy. I to jest właśnie wymarzony  cute dom dla mnie. Ten szwedzki domek letniskowy jest uroczy. Styl cottage o tej porze roku dominuje ponieważ gdzie jak gdzie ale w Skandynawii domki letniskowe są równie "dopieszczane" stylistycznie jak apartamenty w mieście.  A my zapraszamy do naszego sklepu gdzie właśnie z myślą o lecie mamy na półkach mnóstwo cudnych rzeczy przydatnych przez cały rok. Nie wyobrażam już sobie życia bez drucianych koszy w kuchni czy na tarasie. Kosze z wikliny pomagają mi w porządkowaniu całego codziennego rozgardiaszu. Patera, świeczniki, waga kuchenna widoczne w kuchni są na naszych regałach. A gdy myślicie, że w domu mam jak na zdjęciach -  to błąd! Mój dom żyje wraz z moją Rodziną i nie wyobrażam sobie bycia w roli sprzątającej przez 8 godzin dziennie.  

                                                           zdjęcia: Elle Decoration

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson