Przejdź do głównej zawartości

Chata w SzwecjiDziś jest mój kolejny skandynawski dzień.  Uwielbiam ten moment, gdy pakuję swój bagaż, mobilny sprzęt, a później choć kilkanaście godzin jestem na Bornholmie. Ode mnie to tak blisko.  Zaleta mieszkania nad morzem i posiadania możliwości przemieszczania się przez Bałtyk:) Czasem myślę, że jest to też jakiś przywilej... Więc skoro jest tak blisko, to korzystam. Zostaje jednak pod wrażaniem domu cottage w Szwecji. Prosty jasny, przestronny i przytulny. Jak na mój gust można się w nim poczuć jak w domu. Zatem podążając w stronę duńskiej funkcjonalności zostawiam przed oczyma szwedzką trwałość jak mawiają Skandynawowie. Miłego dnia Wam życzę :)

zdjecia: Skona Hem

Komentarze

  1. Zazdroszczę (ale tak pozytywnie) tej bliskości morza i tej możliwości "na wyciągnięcie ręki" delektowania się skandynawskimi klimatami.
    Serdeczności.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson