Przejdź do głównej zawartości

Skandynawska kuchnia vintage


Kiedy jestem w Nexo, a właśnie stamtąd wróciłam nie mogę oprzeć się chęci przejścia starymi , malutkimi uliczkami jakich w bornholmskich miasteczkach jest bez liku. Nie ma w oknach firan czy zasłon. Gdzie nie gdzie widać tylko rolety, które bardziej zasłaniają okna przed promieniami słońca niż przed wzrokiem patrzących w ich stronę ludzi. Wczoraj również i moim:) i tak też w mgnieniu powieki przeniosłam się w inną epokę, do starszego świata. I choć lampy naftowe już dawno zastąpiła elektryczność to i tak wiszą jeszcze jak przed laty, kiedy  to właśnie światło wskazywało wracającym z morza rybakom miejsce powrotu. Latarnie? Oczywiście że są. Bez nich te skaliste wybrzeże uniemożliwiłby jakiegokolwiek próby dostania się na ląd. Tak też kierowana wielkim sentymentem i rodzajem "kochania" vintage, przyniosłam kilka zdjęć kuchni Marii Isabel Hansson. Czyż nie jest sentymentalnie zjawiskowa? Uwielbiam patrzeć na ten piękny, stylowy stół kuchenny... A Karina dodaje  " a ta "SMEG" nie jednemu spędza sen z powiek".  Enjoy!!!
                                zdjęcia: Mari Ericson

Komentarze

  1. Kuchnia cudo, a SMEG mi również spędza sen z powiek. Może już niedługo :)
    Miłego dnia.
    E.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nam SMEG a innym... rower jak słyszę. Dziękuję bardzo również miłego dnia :I oczywiście - SMEG-a :)na stanie w domu . Swoją drogą jest naprawdę bajeczny.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson