SKLEP SCANDICONCEPT

środa, 2 maja 2012

Czy prosty styl jest łatwy ?


Od lat towarzyszy nam poczucie fascynacji prostotą. Przecież to takie bezpretensjonalne i oczywiste, rzekłby ktoś. Dziś wydarzyła się pewna historia o jakiej nie ma sensu pisać. Natomiast jednoznacznie skłoniła nas do zadania sobie kilku pytań... Fundamentalne brzmi - czy prosty styl  oznacza łatwe urządzanie czy aranżacje? Przejrzałyśmy wiele stron katalogów papierowych i on-line, przeczytałam kilka blogów, porozmawiałyśmy z ludźmi z branży wnętrzarskiej i ... Zdjęcia powinny ułatwić sprawę.


 Simply style jest łatwy do zaaranżowania ? Prosty przejrzysty, zrównoważony pokój, który pojawia się często na zdjęciach...

 Bardzo prosty wygląd, który w jakiś sposób wyróżnia się od innych. Niewiele dzieje się powyżej tego wejścia ...  ale  jak zaniżony próg może ślicznie wyglądać.

   

Bardzo pomaga skupienie uwagi na prostej konstrukcji  na  pierwszy rzut oka. Oczywiście nie bez znaczenia są użyte materiały czyli kamień. W tym przypadku nie wiele trzeba zrobić dla dekoracji. Dobra struktura mówi sama za siebie.

  Dużo światła i  prosta armatura w łazience.  Do kompletu klasyczne lustra.

 Po raz kolejny struktura budynku powyżej wyróżnia się i dekoracja może być ograniczona do minimum.


Na tym zdjęciu chyba fajny byłby jednolity kolor dodatków w pokoju i kilka większych elementów zamiast takiej ilości małych "decorów".

A może by tak zrobić zgrupowanie dodatków razem z podobnej palety kolorów  i motywu, by uczynić ciekawą winietę...


Żyrandol i kominek na tym zdjęciu absolutnie się wyróżniają. Wyobraźcie sobie, że nie ma ich tym zdjęciu... I jak ten pokój będzie wyglądać?


Prostota na tych zdjęciach wydaje się łatwa do osiągnięcia, ale czy tak jest w rzeczywistości? Czy uważamy , że mogłyśmy  to samo zrobić? Czy łatwiej powiedzieć, napisać  niż zrobić? Dzisiejsze pytania ciągle wracają...


Kolejny przykład. Proste w konstrukcji  przemysłowe  drzwi z pobejcowane na kolorowo i  pojedyncze światło nad nimi. Efekt gwarantowany!!! Wiele osób powie "przecież  to takie proste". Naprawdę ?


"Wiele, wiele osób ma talent do projektowania i realizacji swoich projektów", powiedział nam znajomy architekt. Prosty styl, który pojawia się bez wysiłku...  Łatwe do osiągnięcia? Czy aby na pewno?

                 zdjęcia: Tumblr, remodelista, nieznana, nieznane, davecoote, reszta Tumblr)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz