Przejdź do głównej zawartości

Duński dom bez żadnego gwoździaPrzestronny, rustykalny, komfortowy i naturalnie piękny... miał być i jest duński letniskowy domek. Takie było założenie Brigitte i Toma Olsen`ów przy budowie domku marzeń zaledwie 300 metrów od brzegu morza. Przy posiadłości "zatrzymałam" się jednak z  kilku powodów. Primo, został wybudowany z zachowaniem wszelkich zasad sztuki i kunsztu budowlanego. Secundo, dom jest cały z drewna, ale powstał bez użycia choćby jednego gwoździa. I tertio, w 135 metrach kwadratowych powierzchni duńska rodzina czyli  przebywa tylko podczas letniego wypoczynku. Para żyje w Nowym Jorku, gdzie Tom pracuje przez większą część roku. Czasem się zastanawiam czy Skandynawowie mają swoje letniskowe posiadłości np. w górach i jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Kraje nordyckie czyli Dania, Szwecja, Norwegia, Islandia czy Finlandia są "przesiąknięte" morzem, prostotą i powiewem bryzy. Więc to naturalne, że właśnie na wybrzeżu jest taka ilość letnich oaz spokoju i odpoczynku. Ech, mieć taki "domek" na letnie wypady to dopiero nie lada frajda :) 


  
                                                             
  zdjęcia: Femina 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson