Przejdź do głównej zawartości

Artystyczny dom w duńskim Browarze
Pisałyśmy z Kariną w blogu o domu jaki mieści się w starej stole. Pisałyśmy o dworcu kolejowym w jakim obecnie mieści się jeden z ładniejszych duńskich domów. Dziś chcemy Wam pokazać dom. Kolejny zresztą  w miejscu,  jakie przed okołu dwustu laty pełniło zupełnie inna rolę. Mianowicie był to .... browar w miejscu zwanym Boegedal, o takiej samej nazwie do czasów współczesnych. Ba, wybudowany ok. 1800 roku jest po części i dziś miejscem gdzie jego nowi właściciele robią wyjątkowo dobre zdaniem smakoszy piwo. Są nimi  Vorting Casper  i Holmboe Gitte. Ich artystyczne mieszkanie w browarze Boegedal i nowy duński dom wyglądają zupełnie zjawiskowo. Jak dla mnie, zrobili niesamowitą robotę odnawiając stare przestrzenie mieszkalne, tworząc surową, rustykalną i bardzo solidną jakość. Na plan pierwszy wysuwa się pokój dzienny albo raczej pokój rodzinny. Jego wysokość do sufitu, to bagatelka siedem metrów. Sufit stanowi otwartą przestrzeń  aż do kalenicy. Okna skierowane zarówno dziedziniec i teren po za zabudowaniami oraz w przestrzeni pod dachem, dają fantastyczne światło. Duży żyrandol z mosiądzu wisi na solidnej linie z...  wyciągarki, która może być regulowana w wysokości zgodnie z potrzebami Gospodarzy. Po dziś dzień jak wspomniałyśmy  wcześniej, dawni mieszkańcy Kopenhagi czyli  Vorting Casper  i Holmboe Gitte warzą w/g bardzo starej receptury piwo. Jest bardzo cennym napojem a można je kupić tylko w kilku wybranych sklepach w Dani i w świecie. Jak znajdziemy te miejsca - oczywiście powiemy gdzie są :)
                                                             zdjęcia: fri i  Kristian Septymiusza Krogh

Komentarze

 1. ale cudna stylizacja....
  podoba mi się ta surowość wnętrza:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście robi wrażenie. całość jest "wtopiona" w stare mury, kamienne i ceglane ściany i posadzki. Piękne jest to miejsce :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson