Przejdź do głównej zawartości

Być jak w niebie
Nie wiem jak to jest być w niebie i dobrze, nieprawdaż :) Wiem za to jak wygląda życie na poddaszu. Kilka ładnych lat w miejscu utkanym własnymi siłami i własnymi pomysłami czy ręcznie robionymi decorami... Nie znam milszego stanu trwania nad ten, gdy nasze poddasze  zamieniliśmy  w dom. Ze skosami, więźbami, belkami drewnianymi podłogami. Hmm, do dziś słyszę ten charakterystyczny "skrzyp" po stopami. Co mnie skłoniło do zmiany domu? Wypadek, los, przeznaczenie a może zwykła wygoda. Czasem trudno wejść w protezach na czwartą kondygnację :) Niemniej wygodne życie jakie mam teraz nie wyłącza tęsknoty za tamtym skrzypiącym domem.  Bo nie ma to jak fantastyczne przebudzenie gdy nad głową tylko niebo. Just like heaven !!!

                                        zdjęcia : Philip Karlberg by Elle Interior

Komentarze

  1. "Jak w niebie" jest też tytułem świetnego filmu, który jest dość mało znany w Polsce, ale wiem, że w Szwecji był wydarzeniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziekuję Panie Piotrze. Właśnie przeczytałam recenzję i jestem pewna, ze obejrzę film. Rzeczywiście w Polsce raczej nie było więcej uwagi poświęconej temu szwedzkiemu obrazowi. Niemniej jako fanka kina skandynawskiego z przyjemnością zerknę a przy okazji - polecę znajomym. Zapowiada się pysznie - film :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson