Przejdź do głównej zawartości

Duńskie cottage w Domków pełnym CudówNa północ od Kopenhagi pewna młoda para stworzyła mały biały domek. Zaczynam jak w bajce... Bowiem jest to miejsce równie bajkowe co magiczne. Mały biały duński domek to przede wszystkim pokój rodzinny, przytulna sypialnia, czarowna łazienka i taras. Oczywiście na zewnątrz domu. Taras jest pod tzw. dachem dzięki czemu można na nim spędzać wolne chwile nawet w deszczowe dni czy wieczory. A takich w Dani nie brakuję.  Mnie zachwyciły antyczne meble... Tak więc po raz kolejny nasz ukłon w stronę tradycji przekazywania mebli z pokolenia na pokolenie. Duch przodków wnosi te atmosferę jakiej żaden współczesny design nie może oddać. Ten magiczny, niewidzialny pomost czasu zwany przeze mnie historią dziejów. Tu współczesność miesza się z przeszłością pięknie, łagodnie i stylowo. Idealnie! Zarówno dom jak i przestrzeń w nim stanowią przyjazny i rodzinny klimat. I te kolejne skarby... czerwone metalowe Tolix`y. Pisałyśmy już o nich. jest to idealne miejsce gdzie można zapomnieć o miejskim życiu. Wystarczy się tylko wyłączyć, wylogować i zacząć cieszyć się z prostych rzeczy, a przede wszystkim , ze wspólnie spędzonego czasu z kochanymi Ludźmi. Czego sobie i Wam życzymy :)  
 

 
 Mam przed oczyma mały duński domek w jakim spędzamy rok rocznie tydzień. Malutki, przytulny. Od lat z równie świeżą nutą radości  zaraz po przyjeździe otwieram malutkie okiennice w starych ościeżnicach z mosiężnymi klamkami. Taras ... i już słyszę szum morza. Sypialnie z łóżkiem i szafeczkami mini... i serce owego domku - pokój dzienny z kuchnią. Tyle w telegraficznym skrócie opis dobrych wspomnień.Każdy swoje przecież ma;) Choćby moje własne sprzed trzech dni... Pobyt na Bornholmie jest dziś wspomnieniem a zarazem planem na kolejne przede mną. 


                                                                   zdjęcia: Journal de la maison

Komentarze

  1. Trafiłam tu przypadkiem...ale jeśli pozwolicie, zostanę na dłużej by chłonąć piękno, urok i niesztampowość tych wnętrz..:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj Kaan :) Jest nam naprawdę miło przywitać Ciebie. zaczęłyśmy pisać ... przypadkiem i tak zostało :) Zapraszamy jak tylko znajdziesz chwilę wytchnienia w tym "szaleńczym tempie żywota" każdego dnia.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson