Przejdź do głównej zawartości

Kolorowy dom "Pod Homarem"


 


Uwielbiam szukać moich ulubionych kolorów w krajobrazie, żywności, sztuce czy naturze. Jako  że ostatnio sporo pisałam o Królowej Kolorów bieli, dziś postanowiłam "pobawić" się kolorami. Stephanie Hoppen mówi: " Wchodząc do pokoju, gdzie kolor ma rację bytu, czuję się tak jakbym miała zjeść mój ulubiony posiłek czy danie. Czasem mam ważnienie że  przez kolory płynie muzyka, melodia zmysłowej rozkoszy, poprawiająca nastrój, a tym samym zaczynam odczuwać potrzebę zrelaksowania się. " Chyba wszyscy wybieramy kolory, w których każdy  czuję się dobrze. Każdy zna swoje lubione a dziś połączenie kolorów z bardzo nietuzinkowym miejscem i odważnym wystrojem domu Pasjonata. Będzie zabawnie :))) 


 


  

 Mam wrażenie, że nie boicie się  wyrażać siebie przez kolor! Ja również choc czasem jest on bardzo ... jednolity w odcieniach. I jeszcze słowa znawczyni tematu Agnes Emery : Kolor jest najprostszym i najbardziej oczywistym definiowaniu elementem osobowości miejsc. Może subtelnie zmieniać własny nastrój, więc dlatego należy obchodzić się z nim ostrożnie, ale to nie znaczy, nieśmiało. Twój własny instynkt będzie dla Ciebie najlepszą inspiracją. " 


                                                         zdjęcia : New England Home

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson