Przejdź do głównej zawartości

Koronkowe Inspiracje - rzecz o życiu....


W ramach  antraktu wokół zawirowań dnia dzisiejszego... Mnóstwo newsów nt. początku roku szkolnego, usilne zabiegi mające na celu zwrócenie uwagi Polaków na Paraolimpiadę... Ufff, jakie to szczęście, że red. Tomasz Zimoch z PR 1 Polskiego Radia, wraz z grupą wspaniałych ludzi - czynią wszytko co w ich mocy, by dostrzec trud i ciężką pracę tych, jakich większość nie chce widzieć.  Osób  Niepełnosprawnych,  które idą przed siebie - Mimo wszystko. Sięgają ciężką pracą po sukcesy - Mimo wszytko. 
Panie i Panowie, z mojej strony wielki ukłon w stronę Pana Tomasza Zimocha i Grupy osób z Lechem Golińskim (od Hanki), którzy nie udają, że nie ma niepełnosprawnych Ludzi pośrodku nas. Przecież wiecie, że sama stałam się taką Osobą i stąd wielkie Pragnienie, by "Mimo wszystko" można bardzo dużo.  Tylko  potrzebne jest wsparcie.                                              zdjęcia:Francesh Janish, Timbrl, Skona hem, Living

Komentarze

 1. Ta zasłona na trzeciej fotografii urzekła mnie swoim niecodziennym pięknem, naturalny, surowy można by nawet rzec materiał połączony z misternymi okągłymi serwetkami... uwielbiem... i można się w tej zasłonie doszukać paraboli zmagań osób niepełnosprawnych z piętrzącymi się przed nimi trudnościami, gdzie surowość płótna to trudny do obrobienia materiał, który przez wielu schowany byłby głęboko w starej szafie, no bo nie ma na co patrzeć, a obraz surowego materiału daleki jest od ich koncepcji piękna. Z drugiej strony trudne do stworzenia misterne koronki, wiele takich pojedyńczych codziennych dzieł sztuki, które udaje się stworzyć...i potem doszytych do tego z pozoru brzydkiego płótna... tworzą rzecz niebywale piękną i niepowtarzalną...
  Wiesz, ja kocham Twoje poczucie piękna i cenię to, co realizujesz. I choć nie znam Twojej historii, to jesteś mi bardzo bliska.
  Pozdrawiam ciepło Liliano:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne inspiracje.Pozwol, ze sie rozgoszcze :)))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson