Przejdź do głównej zawartości

Winogrona czy... ;)
Nasz rodzinny dom na wsi jest opleciony winogronami.  Piękne Grona zielonych i granatowych owoców jakie o tej porze roku aż goreją z dojrzałości.  Więc czas na zbiory. Będą dżemy, wino, konfitury... i cały bagaż wspomnień, westchnień i nostalgii... Ba, już jest :) 
Z drugiej strony ( wszak każdy kij ma wa końce) mam ogromne poczucie  winy i  bycia " nie  porządku" wobec Agnieszki i innych dziewczyn. Przepraszam Panie i Panowie... za "ciszę" z mojej strony przy wpisach na  blogu. I też obiecuję, ze szybko tak przeorganizuje czas, by móc pisać czytając - czyli rozmawiać  z Tobą  Agnieszko i  Wami - dziewczynami ( jesteście  Kochane). Bardzo sobie cenię odmienność zdań na dany temat, inny niźli mój punkt postrzegania urody tego świata. To każdemu Człowiekowi pozwala się rozwijać.
 O`k, doskonale pojmuje, iż blog Scandoconcept jest  również od ( naszej  z Kariną)  rzeczywistości w jej ciekawych barwach, ale ... No właśnie. Byłabym bardzo nieuczciwsza pisząc i dzieląc się z Wami tym co postrzegam jako ładne, piękne, jedyne czy niepowtarzalne. Lecz życie, codzienność jest rożna. Słowa czy obraz mają potężną MOC i siłę przekazu. Ja zaś bardzo cenię to, że mimo słów... wrażeń czy uczuć - macie odwagę pisać , że nie "Mam inaczej ale Ciebie dokładnie rozumie, choć mam inne zdanie na damy temat , inny punkt widzenia".  I o taką szczerość Was proszę  !!!!  

                              A teraz zostawiam kilka zdjęć z ... no właśnie. Zapraszam  :)))
  P.S. Zaraz chyba Ewa Demarczyk zaśpiewa nam wszystkim -Winogrona i pomarańcze...

                                                                       zdjęcia : Hvitur Lakkisirs

Komentarze

 1. Lilko spokojnie, smaż sobie dżemy i nie miej najmniejszych wyrzutów sumienia. Wrzucaj tylko czasem takie zdjęcia jak te - no po prostu raj na ziemi!!!! Ja chcę tam być, na tym drugim zdjęciu i smażyć powidła śliwkowe... To mi wystarcza:)))) uwielbiam takie początki jesieni.
  Owocnej pracy:)))

  A, obiecuję

  OdpowiedzUsuń
 2. przepiękne, wpełzające do wnętrza winorośla ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czarodziejskie miejsce;) Do naszej stodoły też wdarły się winogrona i teraz już wiem, że nie będziemy ich z niej wyrzucać. Pozdrowienia z Mazur!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson