SKLEP SCANDICONCEPT

niedziela, 24 lutego 2013

Dom Marzeń nad jeziorem w górach


Ta historia zaczyna się jak w bajce choć bajką nie jest. Może też być kanwą do scenariusza filmowego choć jest faktem. A zaczyna się bardzo trywialnie. Otóż pewien młody Szwed szukał swojego miejsca na ziemi. Udał się więc w poszukiwanie w góry gdzie i widoki piękne,  ale nie brakuje również ślicznych domów. I nie dość że znalazł Dom Marzeń to nade wszystko znalazł Miłość swojego życia. Artystkę Emmę Netterbergs. Obie z Kariną kochamy domy z Duszą. Uwielbiamy te o których śmiało możemy powiedzieć: "Tak to jest właśnie mój/twój Dom Marzeń". Tak jak ten z 1800 roku w jakim po długim i bardzo pracowitym remoncie zamieszkali wcześniej wspomniani bohaterowie. Dom z betonu, kamienia i drewna. Razem stworzyli cudownie szalone, ale zarazem praktyczne rozwiązania. Bo jak inaczej nazwać turecką w łazience z widokiem na jezioro? Mieszanka nowoczesnego designu, folku i orientalnych wpływów,  które równie  zaskakują jak są we wnętrzu domu oczywistością. Kuchnia jest w części oryginalnego domu. Ławki wykonane są z betonu, a okap kuchenny w niemalowanego tynku... W kontraście ze białym drzwiami z  IKEI, stare drewniane podłogi wyglądają ślicznie. Delikatnie i ręcznie polerowane. Rustykalne meble Tobias kupił za grosze, a efekt jest zaskakująco naturalny i harmonijny. Pomysłowość i pracowitość to cechy bezcenne, jakich Skandynawom nie brakuje !!! Miłego "pobytu" w tym Domu  życzymy :)

 Duże okna z widokiem na jezioro Siljan przez jakie wchodzi światło. Sufit jest z desek podłogowych,  natomiast piętro z betonu. Kanapy są pokryte tkaniną z "Secondhandu". Stolik jest stary, a poduszki z IKEA. Za tak niewiele można tak wiele:)


 W kuchni przemieszano szorstki beton i stare drewniane meble z Dalarna. Cóż, przyjemnie i całkowicie naturalnie tam jest.


 Minęło dużo czasu, zanim schodom nadano ostateczny kształt. Przez szybę w ścianie widać łazienkę.    Leżąc w wannie można  patrzeć przez okno z wiekowymi drewnianymi okiennicami.

Łazienka jest zainspirowana arabskim stylem. Spore powierzchnie to płytki marokańskie na podłodze.

 

 Tobiasz zamurował część, która posiada kominek. Natomiast z drugiej strony zamontował ceramiczną płytę grzejną

                                                   Emma i Tobias oraz ich Dom Marzeń. 

  
                                                  zdjęcia:  Klas Sjoberg via: Lantliv

3 komentarze:

  1. Proste i urocze.
    Genialnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. ajajaj!!! ale bosko! i ta łazienka i z zewnątrz jak super wygląda! no kocham takie klimaty... wiecie co dobre:)))

    OdpowiedzUsuń