Przejdź do głównej zawartości

Nowe spojrzenie na stary mebel
Mogę godzinami patrzeć na domy w jakich mieszkają Artyści. Podziwiam ich za bezkompromisowość, odwagę i jasne realizowanie stylizacyjnych planów, idei czy koncepcji. Przy każdej sposobności staram się też "uszczknąć" małe co-nie-co dla siebie, żeby otworzyć się na inne perspektywy i możliwości jakie dają odważne decyzje, zgodne w wewnętrzną potrzebą estetyki domu oraz jego klimatu. Ba, uczę się od Mistrzów.Zabieram Was daleko stąd, żeby po drugiej stronie Ziemi w Australii spojrzeć wspólnie na uroczy domek wybudowany w 1880 roku. Należy do plastyczki, projektantki i stylistki Lisy Madigan. W domu zakochała się od "pierwszego spojrzenia" i stał się niewątpliwie jej miłością. Jak w domu każdego artysty i u Lisy widać ogrom włożonego przez nią wysiłku, aby zrealizować marzenie swojego życia. Bardzo bliska moim potrzebom jest zasada jakiej się trzyma Lisa: "Nie wyrzucę tej rzeczy teraz... pomyślę, na co się może przydać". Jak to robi? W bardzo zwyczajny sposób. Nabiera nowego spojrzenia na stary mebel, przestawia go, "chodzi" z nim po domu i musi mu znaleźć nowe miejsce w swoim życiu. Dlaczego? "Ponieważ stare meble mają dusze i watro z nią być w dobrym kontakcie" mówi artystka. Podzielam te opinię i bardzo nieśmiało przyznaję, że robię podobnie:)  zdjęcia: Lisa Madigan  via NSW Hpme

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson