Przejdź do głównej zawartości

Szwedzki dom od pokoleń wielu...Ten piękny dom z przełomu wieku XIX i XX,  tzw. dom Dalarna był domem dzieciństwa szwedzkiej fotograf Helen Blom. Trzynaście lat temu Helena i jej mąż Goran wrócili tam z dziećmi. Od tego czasu pięknie odrestaurowują swój dom. Ważne było, żeby zostawić "ducha czasów" i pozostawić wszystkie stare elementy w domu. To właśnie one sprawiają to, że stary dom jest tak uroczy dzięki  nierównej drewnianej podłodze, skrzypiącym schodom, pięknym kominku i piecowi na drewno. Pozostały one nienaruszone, podczas gdy dom jest modernizowany w celu odzwierciedlenia współczesnego życia rodzinnego. "Od początku był to niski sufit w boazerii, który został  pożółkły od wieku. Wysokość sufitu to 225 centymetrów, który wytworzył się ciasny i ciemny klimat na całym piętrze. Dziś czuje się tu dobrze. Najwyższa część w domu to sypialnie wypełnione światłem. A najlepsze jest to, tu mam pracę"- mówi szczęśliwa Helen. Wszystkie pokoje mają klasyczny styl rustykalny z drewnianymi podłogami. Ściany i sufity są białe, i na tej podstawie może Helena udekorować wielką różnorodność i stworzyć wrażenie. "Najlepszą decyzją było zachowanie bieli jako bazę. Ale nawet jeśli to, na wszystkie ściany, podłogi i sufity, mamy jednocześnie ważność, aby zachować starą atmosferę w domu i zachować wszystko, od starych progów na skrzypiące schody.

A My witamy się z Wami po długim bytowaniu na łonie natury, bez komputera, telefonu i wszystkiego co mogłoby burzyć spokój ducha :)  Życzymy kolejnych spotkań w sieci na blogu i w sklepie Scandiconcept >>>
  zdjęcia: Lantliv

Komentarze

 1. Bardzo inspirujący, piękny dom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja chcę do tego domu!!!!

  . chyba powinnam urodzić się w Szwecji:))) cudnie!!!

  buziak

  OdpowiedzUsuń
 3. perełeczka..:)) mogę patrzeć bez końca..

  hmmm.... ten byt ScandiConcept w naturze stworzył ogromną dziurę w blogosferze, przynajmniej dla mnie... Cieszę się, ze już jesteście:) I pozdrawiam serdecznie****

  OdpowiedzUsuń
 4. ahhh ta biel... :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson