SKLEP SCANDICONCEPT

czwartek, 3 października 2013

W takim domu mieszkać... to nie grzech

 
 
Wczoraj było w zawrotnym tempie. Wyjazd na Bornholm (przywilej mieszkających nad morzem w posiadaniu "sprzętu" pływającego). Szybkie załatwienie spraw, objazd wybrzeża i come back do reala:) A teraz  popijając kawę wyłowiłam w sieci kolejną perełkę. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Czas temu jakiś pisałam  w blogu o skandynawskich starych budynkach, które mimo ich wcześniejszego przeznaczenia, obecnie są domami dla wielu fantastycznych rodzin. Podobnie ten w KlockaregardenVid w Szwecji. Kiedyś, a było to w 1897 roku,  plebania, dziś dom w jakim mieszkają Isabel  i Piotr Lundhal. Dom jest  ceglasty i  romantyczny, budowa  estetyczna i typowa jak podobne, sprzed prawie dwóch wieków. Ale wnętrze jest już w stylu współczesnym. "Kiedy wprowadziliśmy się, to była dżungla. Teraz w końcu nabiera realnych kształtów" mówi Isabel Lundah. Gdy czytam historię życia ludzi podobnych tej rodzinie mam nieodparte wprost wrażenie, że domy jakie sobie tworzą są w nich od "pierwszego wrażenia" jak Miłość. Zresztą i tutaj, jak mówi Piotr "pomimo historii i piękna, byłem sceptyczny, gdy zobaczyłem dom po raz pierwszy. To było puste miejsce do renowacji i remontu. Ale Isabel roześmiała się i powiedziała "Nie, dom emanuje  harmonią i spokojem. Chcę tu mieszkać". Jak mieszkają - proszę zerknąć tym bardziej, że jest to i miejsce pracy dla Isabell, projektantki i stylistki. 
 
 
 
 
    zdjęcia:  Sara Svenningrud via Residence

7 komentarzy:

 1. piękny, wnętrza świetne, niedaleko mnie jest jeden bardzo podobny z zewnątrz, niedawno odrestaurowany, aż jestem ciekawa wnętrza ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niepojęta Magia "rządzi" swoimi czarami w takich miejscach:) Zaczarowane i cudowne. Maja Dusze i chyba to jest właśnie to :) Pozdrawiamy serdecznie.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Miło patrzeć gdy już wykończony ten stary domek w plebanii:) ładnie tam - fakt :) Pozdrawiam

   Usuń
 3. ale cudne domiszcsze :)) marzy mi się Bornholm.... może za rok?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Bornholm należy popłynąć :))) A domiszcze jest świetne jak i Ludzie tam mieszkający. Pozdrawiamy serdecznie.

  OdpowiedzUsuń