Przejdź do głównej zawartości

Bliżej Świąt
Z przekonania jesteśmy orędowniczkami prosty, niemniej nisko chylimy czoła przed tradycją. Tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Żyjemy w Polsce, kraju o wyjątkowo pięknym i szlachetnym obyczaju, który pielęgnowały całe pokolenia Polaków. I nie wyobrażamy sobie, żeby mogło być inaczej. W tej kwestii obie jesteśmy wyjątkowo zgodne. Propagatorki stylu skandynawskiego, tak. Ale nic nie jest w stanie nam zastąpić tej czarownej, niemal bajkowej, polskiej aury Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też powoli wracamy w ten wyjątkowy nastrój, jaki nie poddaje się żadnym trendom, modom czy stylom. Kolory, ozdoby, gwiazdki, śnieżynki, bombki, choinka, świece... Rodzina. Rodzina nade wszystko i na pierwszym miejscu. Czym były te Święta gdyby nie Ludzie, których kochamy i którzy nas kochają? Bo tak naprawdę wśród tych wszystkich różności i wielości świątecznych czarownych chwil, wśród obfitości rzeczy rożnych w wielu kolorach - najważniejsi są Ludzie. Rodzina, Przyjaciele, Znajomi, Bilscy, Koleżanki... Oj długa jest to lista. Jak zawsze w zgodzie z Tradycją przy Wigilijnym stole, nie zabraknie dodatkowego nakrycia. A że co raz bliżej Świąt to i czas, na zbliżanie się do innego, tego ich bajkowego świata jakim jesteśmy "przesiąknięte" od dzieciństwa do szpiku kości. Święta to nie codzienność. Zapraszamy w podróż w czasie... 

Cudowne wnętrza. Niemal jak z bajki a jednak z tego świata. Jest to dom, którego zdjęcia opublikował magazyn Elle Decoration. Patrzymy na obrazy, świece, kominek, pięknie nakryty stół, stroiki, kwiaty, gałązki modrzewia, świerku i uśmiechamy się. Obie wiemy, że tegoroczne Święta będą jak zawsze - wyjątkowe. I już wracamy do najbliższych. Przecież nie mogą na nas czekać... aż do świąt :)
 
 
    zdjęcia : Elle Decoration

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson