SKLEP SCANDICONCEPT

środa, 4 grudnia 2013

Boże Narodzenie w kolorach Natury

Pisząc bloga przyjęłyśmy założenie, że będziemy rozmawiać z Wami o tym co nas zachwyca, inspiruje, co wzbudza podziw, ale też o tym co nie jest spójne z naszym poczuciem estetyki czy stylu. Nie bez znaczenia jest to osobiste odnoszenie się do prezentowanych przez nas zdjęć, jakie zbieramy nie tylko w sieci. Tym razem jest to Skandynawskie Boże Narodzenie w kolorze... zieleni.  Przytulne Boże Narodzenie, jakie łatwo można sobie wyobrazić. Wspaniałe naturalne tkaniny, proste fasony i jaki dobór kolorów :) Dopóki , dopóty nie zrozumiałyśmy osobliwości stylu skandynawskiego, który po prostu wywodzi się z śnieżnych, chłodnych czy nawet zimnych miejsc, przyjęłyśmy nastawienie że jest to chłodny styl z chłodnymi kolorami. Natomiast wyjazdy i pobyty tam uświadomiły nam, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Skandynawowie kochają kolory. Co kraj to obyczaj. Dlatego czasem wnikamy "pod powierzchnię", żeby odpowiedzieć sobie na pytanie - z jakiej Tradycji się wywodzi :) Co? Choćby styl, obyczaj czy codzienny  zwyczaj.

     zdjęcia: Source 1-3 Hus & hem / styling Lotta Hogrell / photo Peter Carlsson, 4. IKEA Livet hemma, 5-8. Alt for damerne, 9. unknown, 10-11. Annaleena, 12. Stylizimo i kolejne - La maison AnnaG13 komentarzy:

 1. Prostota okazuje się najpiękniejsza!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W rzeczy samej, niemniej - trudno o nią :) Pozdrawiamy serdecznie

   Usuń
 2. ten piesek... cudaczek! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :))) Troszkę "szczuplutki" taki. Rasa widoczna :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękujemy i wzajemnie. Pozdrawiamy cieplutko :)

   Usuń
 4. Cudownie,styl skandynawski jak zawsze zachwycający :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My już "wsiąknęłyśmy" na całego. Lekki, przestronny, minimalistyczny i jakże przyjemny. Początki były trudne... Żal po wyrzuconych drobiazgach, bibelotach itp. A dziś - ulga i łatwe sprzątanie :) Pozdrawiamy.

   Usuń
 5. Wszystkie inspiracje sa zachwycajace :)))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nie trzeba wielkich wyzwań, żeby stworzyć z tego co "niemal pod ręką". Las i jego skarby, Matka Ziemia i jej skarby oraz Ludzka wyobraźnia. Pozdrawiamy

   Usuń
 6. What beautiful images of interiors christmas. Do not know which I like more!
  Kises
  http://lopezgarciadecoracion.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudownie tu, właśnie tak mi sie marzy.....Zapraszam też do mnie na mały rekonesans klubtilda.blogspot.com
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń