SKLEP SCANDICONCEPT

środa, 19 lutego 2014

Dansk etnish husCo się dzieje, gdy ktoś łączy w swoim domu chłodne Nordyckie Klimaty z wykwintną i kolorową  kulturą ludową czy etniczną? Czysta rozkosz, czysta rozkosz :) Ten duński dom z wzorami ludowymi i otwartą przestrzenią z dużymi oknami miesza łączenia   nowoczesności i rustykalnymi meblami, dziełami sztuki i przytulnymi zakątkami, a okazuje się być bardzo trafnym przykładem. Co myślicie o tym stylu? Wchodząc do tego domu ma się wrażenie, że zmieniające się pory dnia czy roku raczej nie odbierają tym fantastycznym wnętrzom ich jasności i swoistego miru :) Ten prosty Kopenhaski dom kusi swoim wyglądem. Wszystko jest pomalowane na biało. Biel - nasza Królowa kolorów w zestawie z jej odcieni wraz innymi barwami szarości, czerni, zieleni i naturalnego drewna dają poczucie pełnego relaksu i odprężenia. Po raz kolejny przekonujemy się o kilku cechach Skandynawów. Na plan pierwszy wysuwa się oszczędność jaka przejawia się podejściem "ludzi Północy" do mebli i przedmiotów. Są praktyczne, stabilne, ale łatwe do przenoszenia. Nie, nie są plastikowe... W cenie jest gwarantowana jakość i niezawodność. Przedmioty muszą też łączyć w sobie estetykę oraz funkcjonalność.  Generalnie jak mówią Skandynawowie - tylko to co niezbędne. Do rzadkości zalicza się wyrzucanie czy wymienianie starych mebli. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przechadzając się po tym domu odnosimy wrażenie, że jest swoistą enklawę harmonii i emanującego zeń spokoju z parze z ładem. I wiecie co? Mieszkają tam ludzie co widać na każdym kroku. Fajnie jest spotkać takie "żyjące" wnętrza :)

                                                                                 zdjęcia> My Paradissi

5 komentarzy:

 1. Jak dla mnie bardzo inspirujące wnętrze:)))))))))))))))))

  pozdrawiam :)****

  OdpowiedzUsuń
 2. Wnętrze mnie akurat nie przypadło do gustu, ale bardzo mi się podoba opis w tym wpisie!

  OdpowiedzUsuń
 3. czytają Wasz tekst i patrząc na to wnętrze żałuję,że drewniany-dębowy okrągły stół, który pamiętam z dzieciństwa został wydany. Teraz byłby dla mnie na wagę złota! szkoda:(
  pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 4. Znów pokazałyście piękne, inspirujące wnętrze. Uwielbiam do Was zaglądać :-) Etniczne akcenty mnie zachwyciły :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pokazałam właśnie jak dostosowałam do własnych potrzeb kupione u was kosze -http://kokonlilli.blogspot.com/2014/02/znalazam.html W oryginale też były śliczne, ale mnie marzyły się białe :)

  OdpowiedzUsuń