Przejdź do głównej zawartości

Industrializm po duńsku


Trzeba być dość pomysłowym, żeby z kanistra na benzynę zrobić barek zachowując jednocześnie elegancje wnętrza w stylu industrialnym. Automat z lat czterdziestych ubiegłego stulecia świetnie prezentuje się jako dekoracja w jednym z pokoi a ściany w kuchni zdobią jedynie, a może właśnie aż - cegły ! O to ostatnie nie jest łatwo w takich domach jak prezentowany dziś w blogu. Ten duński dom robi wrażenie a ilekroć zaglądamy do takich właśnie wnętrz, tylekroć wzdychamy i podziwiamy i zastanawiamy się nad aspektem własnej odwagi i  możliwości. Póki co, mam kilka elementów w stylu industrialnym jak choćby stary bulaj w roli szafki łazienkowej albo okno ze statku służące jako barek na piętrze. Na więcej na razie mnie nie stać... emocjonalnie.  Miłego dnia życzymy i zapraszamy do duńskiego domu z 1932 roku :)


                                                                                                           zdjęcia :  boligliv.dk

Komentarze

  1. Duńskie wnętrza to chyba moje ulubione. Są eleganckie i ponadczasowe. Minimalistyczne w stylu, kolorze, formie i tak jak widać na prezentowanych przez Was zdjęciach, dużą uwagę przykłada się do funkcjonalności rzeczy, które często zyskują drugie życie ;) Pozdrawiam, Marta

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson