Przejdź do głównej zawartości

Inspiracja domu z Grace Kelly w tle

 
 
 
 
 
 
 
                      To był dom, który podziwiali od wielu lat choć mieszkali nieopodal. Snuli plany i możliwe wizje ich realizacji i mieli też marzenia. Marzyli, żeby w ten skandynawski dom tchnąć atmosferę śródziemnomorskich klimatów. I pewnego dnia nieruchomość wystawiono na sprzedaż... Od tego momentu Lars mieszka tam z żoną Pernille i trójka dzieci. I jak to w przypadku starych skandynawskich domu jest , rodzina zaczęła swoje nowe życie od remontu i  przebudowy.  Mniej pokoi ale za to większa powierzchnia tych, które zostały.  Kuchnia musiała być duża więc jasne,  że jest. Ilość zużytej białej farby i drewna była olbrzymia.  Finalnie, osiągnięto taki efekt o jaki właśnie chodziło czyli, dom stał się bardziej funkcjonalny dla Rodziny.  Białe ściany mają bezpośredni wpływ na wnętrze. Jest dużo jaśniejsze i lżejsze. Niemniej dom,  jest wciąż przesiąknięty historią,  a dokładniej podarunkiem byłych właścicieli.  To zdjęcie Grace Kelly z jej autografem.  Ponieważ była w rzeczywistości jednym z gości w domu...   
                    Pernille jest szczególnie zadowolona z tej części domu, która wychodzi na ogród. Może otworzyć drzwi na patio w lecie i cieszyć widokiem wychodzącym na południe. Wtedy słońce "wchodzi" do domu w ciągu dnia jak mówi i dodaje - Mam słabość do lamp i spędzam dużo czasu szukając odpowiedniego światła. Po za tym, uwielbiam dekorować wnętrza zielenią. To daje życie i radość z czyjegoś domu, uśmiecha się :) tłum. Lila Kurzawska z Bolig.


                                       P. S. Dom znajduje się niedaleko Kopenhagi więc jak będziecie w okolicy, można go zobaczyć naocznie :)
 
 
 
 

 
                                                                                                                               zdjęcia : Bolig
 
 
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson