Przejdź do głównej zawartości

Szwedzki dom w starym spichlerzu


 
 
 
 
 
 
Z podziwem i szacunkiem patrzę na Szwedów, którzy z atencją i poświęceniem przebudowują pomieszczenia gospodarcze, stacje kolejowe, budynki szkolne czy stacje kolejowe na własne potrzeby. Pisałam wiele razy na ten temat w blogu. Budują od nowa z zachowaniem strych detali swoje ... DOMY. Tak jak ten poniżej.  Wybudowany nowy dom,  wewnątrz starych murów.  Jedyne co pozostało ze starego spichlerza to belki, za to jakie to są belki.!!! Każda inna, każda ma zapewne swoją historię, każda ma swój niepowtarzalny wygląd słoi czy sęków.  Podobnie jak stareńkie okiennice, jasne, że odświeżone i po renowacji ale ich urok jest wyjątkowy. I marmur, który jest na podłogach, blacie w kuchni czy łazience ! Hit ? Nie, wygoda i praktyka w jednym zwłaszcza, że za nic nie oddałabym swojego czarnego marmurowego blatu w kuchni :) A w domu ze starego spichlerza stara komoda czy biurko, taboret z bambusa, wazony z ceramiki i szkła - to wszystko jest zwyczajnie prosto dobrane, tak bardzo dokładnie wyważone w proporcjach że zapiera oddech. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i ciekawością Waszych emocji :)))
 
 
 
 
 
 
  
                                                                                                     zdjęcia : Skona Hem

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson